Yangınlar sürerken düğüne giden kayyum istifa etti

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İstifa ettiği iddia edilen Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, BirGün’e yaptığı açıklamada istifa ettiğine ilişkin haberleri yanlış olduğuna dair net bir açıklama yapmadı.

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, geçtiğimiz aylarda çıkan orman yangınlarında kullanılmayan söndürme uçakları ve skandal açıklamalarıyla tartışmalara neden olmuştu. Aşcı, başkanlığındaki kayyum heyeti tarafından yönetilen THK tartışılırken, CNN Türk’te katıldığı bir programda sarf ettiği sözler gündeme damgasını vurmuştu. Aşçı, “Bu akşam özel bir durumum vardı. Çocukluğumdan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı, oraya gitmek zorunda kaldım” demişti.

Yaşanan olaylardan sonra Aşçı’nın istifa ettiği iddia edildi. Aşçı’nın istifa dilekçesini, THK’ye kayyum atanmasına karar veren Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gönderdiği belirtiliyor. THK yetkilileri, Aşçı’nın istifa dilekçesi verdiğini doğrulayarak Aşçı’nın THK Genel Merkezi’nde istifasına ilişkin toplantı yaptığını söyledi. Aşçı’nın makam odasını da boşalttığı ileri sürüldü.

İstifa iddiasını yalanlamadı

Birgün’e açıklamalarda bulunan Aşçı, Geçtiğimiz perşembe günü düzenlediğimiz basın toplantısında söylenecekleri ifade ettik. Daha Fazla söze gerek kalmadı diye düşünüyorum. Son sözümü perşembe günü ifade ettim ve bir başka açıklamamız, demecimiz olmayacak” ifadelerini kullandı.