İmamoğlu’ndan ‘faizsiz kredi’

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Destek Avans” adlı projeyi vatandaşların temel gereksinimlerini karşılamak için başlattıklarını açıkladı.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hem enflasyon ve fiyatların arması hem de okulların açılmasıyla birlikte aile bütçelerinin zorlandığını fark ettiklerini söyledi ve ‘Destek Avans’ projesinden bahsetti. İmamoğlu’nun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Son baharın gelişi ve okulların açılmasıyla birlikte aile bütçelerinin zorlandığı günler yaşıyoruz. Bu sıkışık dönemde ihtiyaç sahiplerinin nefes almalarını sağlayacak bir iş birliği gerçekleştirdik.

600 ya da 1200 lira avans kullanabileceğiniz ve kullandığınız miktarı herhangi bir faiz ve masraf olmaksızın 100 liralık aylık taksitlerle geri ödeyebileceğiniz bir sistem geliştirdik.

Destek Avans” adını verdiğimiz bu uygulamayla alacağınız avans İstanbulkart’ınıza yatacak ve ulaşım başta olmak üzere İstanbulkart’ın geçtiği her yerde ve Halk Bakkal’larda kullanabileceksiniz.

İstanbul’da ihtiyaç sahipleri bir parça rahat nefes alsın. Hiç kimse ekonomik zorluklar karşısında kendini çaresiz hissetmesin. Özlemimiz bu, gayretimiz bunun için.”