‘Bankalar yüzbinlerce müşterisinin cebine elini atacak’

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Yeniçağ gazetesi ekonomi yazarı Remzi Özdemir, 30 Eylül’de bankacılık sektöründe yaşanacak yoğun mesai hakkında uyarılarda bulundu.

Özdemir yazısında, bankacılık sektöründe 6 aylık bilançolarının bağlanması için son gün olan 30 Eylül için yoğun mesai harcadığına dikkat çekti. Özdemir yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Bankalar yüzbinlerce müşterisinin cebine elini atacak! Peşinen söyleyeyim bu yazımı vicdanlı ve içinde Allah korkusu olan BDDK yöneticilerine yazıyorum. Bu dünyanın öbür tarafının da var olduğuna inanan o güzel insanlara yazıyorum: Evet! Bankacılık sektöründe harıl harıl 30 Eylül çalışması var. 30 Eylül cinliği adeta büyük bir vurgunun da habercisi.

Yine o bankaların yöneticileri 30 Eylül akşamı patronlarını kandıracak! O gün bankaların 6 aylık bilançolarının bağlanması için son gün. O gün hesaplarda ne kadar çok vadesiz kalırsa bilançoya havadan kâr girecek. Bedava para görünecek. Maliyetsiz! Bu işlemden elbette patron memnun olacak. Gösterge faizinin yüzde 19 olduğu bir ülkede bedava para bulmuş.

CEO memnun! Bu büyük kandırmaca sonunda hem başarılı görünecek hem de milyonlarca lira prim alacak. Olan tabii ki Türkiye Cumhuriyeti yasalarına güvenen, denetleyici ve düzenleyici kurumun kendisini koruduğuna inanan vatandaşlara olacak.”