Yüz yüze eğitim heyecanı

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve sınıflarda 6 Eylül Pazartesi itibariyle haftada 5 gün olmak üzere başlayacak.

Milyonlarca öğrenci, uzun bir aradan sonra yarın yeniden sınıfları doldurmanın heyecanını yaşıyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle okullarından ayrı kalan öğrenciler ve öğretmenlerin salgında uyması gereken tedbirler ve alınacak önlemler Millî Eğitim ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan rehber açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne gönderilen rehbere göre:

“Öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan aşı olmamış öğretmen ve okul çalışanlarından haftada iki kez PCR testi istenecek.

Tüm okullarda öğrenci, öğretmen ve personelin ihtiyacı olması hâlinde kullanabilmeleri için yeterli sayıda maske Millî Eğitim Bakanlığınca temin edilecek.

Okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında maske atık kutularının bulundurulması ve günlük olarak boşaltılmaları sağlanacak.

Öğrenci ve personelin hasta, temaslı veya risklilik durumları Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki veri entegrasyonu yolu ile izlenecek ve okullara gerekli bildirim yapılacak.”