İzmirli genç piyanistten uluslararası başarı

İzmirli 21 yaşındaki genç Besteci Emre Nurbeyler, İtalya'da düzenlenen yarışmada uluslararası bir başarı gösterdi.

İzmirli genç piyanist Emre Nurbeyler, İtalya’da katıldığı Yamaha Disklavier Uluslararası beste yarışmasında “NeoCapriccio in Aksak Meter” isimli bestesi ile kırk altı yarışmacı beste arasında ilk altı finalist arasına girerek ülkemiz adına büyük başarı kazandı.

Bestesi ilk 6’ya girdi

24-26 Eylül’de yarışmanın finalinin yapılacağı İtalya’nın Cremona Müzik Festivali’ne davet edilen Emre Nurbeyler, festivalin Sala Stradivari Salonundan Youtube üzerinden canlı yayınlanacak yarışma finalinde, diğer beş finalist ile birlikte bestesinin seslendirilmesinde hazır bulunacak. Yamaha Europe tarafından her yıl İtalya Cremona Müzika Festivali işbirliği içinde düzenlenen Disklavier Besteciler Yarışması; bestecinin midi formatı ile yazdığı eserinin Yamaha Disclavier Model Akustik Piyanoları tarafından otomatik olarak seslendirilmesi üzerine düzenlenen uluslararası bir bestecilik yarışması.

6 yaşında piyanoya çalmaya başlayan ve 10 yaşından beri çeşitli ödüller alan Nurbeyler, Piyano lisans eğitimini Almanya’nın Staatliche Hochschule für Musik Trossingen Konservatuvarı’nda Prof. Tomislav N. Baynov’un öğrencisi olarak sürdürüyor.