İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığın da neden sessiz?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti’nin adayı olabileceğine yönelik tartışmalar devam ederken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nda birden fazla Cumhurbaşkanı adayı çıkabileceğine yönelik da açıklamaları merak konusu oldu. Ruhat Mengi’nin sorularını yanıtlayan Kaftancıoğlu, İmamoğlu’nun adaylık iddiaları üzerine neden sessiz kaldığına dair şu açıklamayı yaptı: “Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir ama örgütlü mücadelelerde bakış öyle değildir. Ekrem İmamoğlu’nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok çünkü gündemi değil.” 

Kaftancıoğlu konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir ama örgütlü mücadelelerde bakış öyle değildir. Ekrem İmamoğlu’nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok çünkü gündemi değil. Şu anda 7/24 İstanbul sorunlarıyla uğraşan bir başkan. Genel Başkanımız da çıkmış açıklama yapmış ‘Biz seçime girerken adayı İttifak olarak belirleyeceğiz’ demiş, size açıklamıştı. Şimdi birilerinin çıkıp ‘adayız’ veya ‘değiliz’ demesinin anlamı da yoktur, karşılığı da yoktur. Bakın televizyonlarda ne konuşuluyor, işte Abdülkadir Selvi sadece ve sadece ‘CHP’nin adayı o mu olacak, bu mu olacak’ diye dakikalarca konuşuyor. Bunların hiçbir anlamı yok, tamamen toplumu CHP üzerinden tartıştırmak isteyen kötücül bakış diyebiliriz. Cumhur İttifakı’nın tek adayı var, ne mutlu ki Millet İttifakı’nda şimdiden birçok siyasetçi var ve ne güzel ki hangisi aday olursa olsun kazanıyoruz.”