Erdoğan: ‘Gezicilerle beraber yolun açık olsun Meral Hanım’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük Rize programında sonra, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen AKP Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz 30 Ağustos törenlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetmişti. Bu benzetmeye gönderme yapan Erdoğan, “Biz İstanbul’da şunu görmedik mi? ‘Zulüm 1453’de başladı’ diye yazanlarla Meral hanım nasıl oluyorsun? Nasıl onlarla beraber aynı yola giriyorsun. Dolmabahçe Sarayı’nın makam olarak kullandığım yerde tam karşı duvarına ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye yazan Geziciler, Meral hanım işte sen bu geziciler ile berabersin yolun açık olsun” şeklinde konuştu.

Milletimizin desteği bizimle

CHP’yi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde de bulunan Erdoğan, 20 yıldır milletin desteğiyle zorlu yolcuğu sürdüklerini ve gerçekeleşen oyunları birer birer bozduklarını belirtti. Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Herkesle birlik oldular. Herkesle iş tuttular. Herkesin sözcülüğüne soyundular. 3 günlük siyasi çıkarları için çiğnenmedik hiçbir değer bırakmadılar. Ama son 20 yıl içinde bir kez olsun milletin memleketin ve mazlumların yanında saf tutmadılar. Çukur eylemlerinde teröristleri gösterdikleri sempatinin 10’da 1’ini 3 yıldır evlat nöbeti tutan yüreği yanık Diyarbakır annelerine göstermediler.

15 Temmuz’un hemen ardından FETÖ’cüler için Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Kılıçdaroğlu tam 732 gündür evlatlarına kavuşma mücadelesi veren Diyarbakır annelerini bir kez olsun ziyaret etmedi. Sadece Diyarbakır anneleri meselesinden değil ülkenin bekasını, insanımızın geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda yerli ve milli bir duruş sergilemediler. Ankara’dan İstanbul’a yürürken kimlerle kol kolaydılar. Terörden dolayı mahkumiyet yemiş ve ya tutuklanmış insanlarla beraber oldular.”