‘Bu zihniyetin varacağı nokta Talibanlaşmaktır’

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, yazılı bir açıklamasında, “Üreticiyi terörist, hal esnafını gıda teröristi, sosyal medya kullanıcılarını yalan teröristi ilan eden bir zihniyetin varacağı nokta Talibanlaşmaktır” ifadelerine yer verdi.

Toprak yaptığı yazılı açıklamada, ağır bir ekonomik tahribat içinde olunduğuna dikkat çekti. Aynı zamanda gerçekleşen sosyal tahribattan iktidarı sorumlu tuttu. Cumhurbaşkanının soğuk savaş dönemi söylemleriyle komünizm tehdidine vurgu yaptığını belirten Toprak, Türkiye’de korku atmosferinin hâkim olduğundan da bahsetti.

Cevap sandıktan gelecek

Toprak, “Muhalefeti sindirip, tehdit etmeye yasal kılıf uydurmak istiyorlar. İnternet, sosyal medya yasaklarını, erişim engellemelerini genişletip, kendileri dışındaki fikir ve düşünceleri ‘yalan terörü’ diye suç sayarak cezalandırmak için zemin hazırlığındalar. Taliban ve türevleri gibi; aydınlıktan, gençlik ve kadınlardan, uygarlık ve demokrasiden, herkesin kendisini özgürce ifade etmesinden korkuyorlar. Bu ülke karanlık heveslere, uyduruk terör suçu icatlarına, teslim olmayacak. Bu millet, maaşlı troll ordusu besleyenlere yanıtını oylarıyla demokrasiye sahip çıkarak, sandıkta cevap verecektir” dedi.