Bir ay önce sele kapılmıştı

Erzurum’un İspir ilçesinde bir ay önce HES tünelinde çalıştığı sırada sele kapılan işçi Mustafa Aksöyek’in cansız bedenine ulaşıldı.

Aksöyek, İspir’in Çamlıkaya Mahallesi’nde 5 Ağustos’ta akşam saatlerinde sel felaketi yaşanmıştı. Bölgede yapımı devam eden HES tünelinde çalışan Aksöyek o sırada sele kapılmıştı.

Erzurum Valisi Okay Memiş, kentin İspir ilçesinde bir ay önce tünelde sele kapılan işçi Mustafa Aksöyek’in cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi. Memiş, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, ekiplerin bir aylık süreçte gece gündüz demeden çalıştığını ifade etti. Ekiplerin bugün de sürdürdüğü yoğun çalışmalar sonucu tünelin en sonunda kayıp işçinin cansız bedenine ulaşıldığını ifade eden Memiş, şunları söyledi:

“Gece gündüz demeden çalıştık ve yeri geldi risk aldık. Kayıp işçimizin ailesi de devletimizin bu fedakarca çalışmasına bizzat olay yerinde izleyerek şahit oldu. Orada sadece su yoktu çamur ve balçık vardı. Ekiplerimiz yeri geldi beline kadar balçığın içine girdi ve o balçığı yoğun çalışmalarla tünelden çıkardık. 400 metre civarındaki tünelin en sonunda işçimizin cenazesine ulaştık. Çok üzücü bir olay yakınlarına başsağlığı diliyorum.”