Doğal afetler ülkemizin kaderi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Salarha Tüneli’nin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Salarha Tüneli’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, yaşanan doğal afetlere işaret etti. “Deprem, sel ve toprak kayması bulunduğu iklim ve coğrafi yapısı sebebiyle ülkemizin kaderidir. Enkaz kaldırma ve hasar tespiti çalışmalarını hızla yapıyor ve vatandaşlarımızın zararlarını karşılayıp yıkılan yerleri yeniden inşa ediyoruz” diyerek doğal afetlerin ülkenin kaderi olduğunu vurguladı.

Açıklamalarına devam eden Erdoğan, “Karadeniz bölgemizde bu tür afetlerle karşılaşmıştır. Antalya ve Muğla gibi orman yangınlarının ciddi tahribata, can ve mal kaybına yol açtığı yerlerde yaraları sarıyoruz. Yakında yeniden gelip çalışmaları yerinde göreceğim” şeklinde konuştu.

Konuşmasında CHP liderini de hedef alan Erdoğan, “Türkiye’de bir kesim var ağızlarını her açtıklarında siz 19 yılda ne yaptınız diye soruyor. Siz bu soruyu kimlerin sorduğunu biliyorsunuz. Türkiye’nin 19 yılda nereden nereye geldiğinin bizzattihi şahidi bu milletin ta kendisidir. Var mıydı böyle tünnellerimiz? Var mı böyle viyadüklerimiz? Bay Kemal’e sesleniyorum. Gel de Rize’yi gör. Dikili bir ağacınız yok ” dedi.