Babacan’dan yüzde 7’lik seçim barajına tepki

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Sultanbeyli ilçe binasının açılışında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul’da partisinin Sultanbeyli ilçe binasının açılışında konuşan Babacan, rekor bir sürede seçime girmeye hak kazandıklarını ifade etti. Seçim barajının yüzde 7 olarak belirlenmesi hakkında da konuşan Babacan “Sandık günü geldiğinde önümüze konulacak olan oy pusulalarına DEVA Partisi’nin adını ve damlasını yazdırdık. O pusulada, DEVA Partisi’nin altına ‘evet’ mührünü vurma, vurdurma sırası sizde. Son günlerde bir de bu baraj meselesini gündeme getirdiler. 20 yıldır iktidarsınız aklınıza bugün mü geldi demokrasi? İster yüzde 5 yapsınlar, ister yüzde 7 yapsınlar, bu damlaların karşısında hiçbir baraj duramayacak.” dedi.

Erdoğan’a rağmen çoğunu biz yaptık

Erdoğan’ın kendisi ve arkadaşlarının icraatlarıyla övündüğünü dile getiren Babacan, “Sayın Erdoğan, yeter artık. Benim ve arkadaşlarımın başarılarıyla övünmeyi bırakın. Biz yaptık onları biz. Hem de çoğu zaman size rağmen yaptık. Bizden sonra bu milleti fakirleştirdiniz. Bu milletin hakkını hukukunu çiğnediniz. Bu millete gün yüzü göstermediniz. Eğer “ben yaptım, ben başardım” diyorsanız, hadi tekrar başarın da görelim. Niçin başaramıyorsunuz?” diyerek Erdoğan’a yüklendi.