Siber saldırılara karşı Microsoft’tan ve Rubrik’ten stratejik işbirliği

Stratejik işbirliği anlaşmasına imza atan Rubrik ve Microsoft, siber hırsızlara fidye ödeme devrini kapatmayı hedefliyor.

Stratejik işbirliği anlaşmasına imza atan Rubrik ve Microsoft, siber hırsızlara fidye ödeme devrini kapatmayı amaçlıyor.

Pandemiyle birlikte dijital dönüşüm hız kazandı. Daha fazla büyümek isteyen kurumlar bulut hizmetlerini tercih etti. Artan bulut kullanımı da siber hırsızların fidye yazılım saldırılarını artırdı. Her yıl %150 büyüyen fidye yazılımı saldırılarına karşı koruma sağlamak için, veri yönetiminde kullanılan Zero Trust (Sıfır Güven) mimarisinin önde gelen şirketlerden Rubrik ve Microsoft, stratejik işbirliği anlaşmasına imza attıklarını açıkladı. Microsoft’un hisse yatırımını da içeren anlaşma ile, Microsoft 365 ve hibrit bulut veri koruması ile Microsoft Azure üzerinde entegre bulut hizmetleri yer alacak.

Veriler uzun süre saklanabilecek

Rubrik’in bulut tabanlı geliştirdiği veri yönetimi mimarisi sayesinde, kritik Microsoft 365 verileri güvenle ve kolayca keşfedilebilir şekilde tutuluyor. Verilerin fidye yazılım saldırısı, yanlışlıkla silme, bozulma gibi durumlarda bile her zaman erişilebilir olması için ek veri koruması elde ediliyor. Microsoft 365 için anında arama ve geri yüklemeyle geniş ölçekte yönetim de dahil olmak üzere ek destek ve koruma sunuluyor. Ayrıca Microsoft 365 verilerinin uzun vadeli olarak arşivlenmesini de sağlıyor.