BAYOSB geleceğe yatırım yapıyor

Yeşil OSB hedefiyle kurulan ve bu yolda attığı emin adımlarla Avrupa Yeşil Mutabakatı’na en hızlı şekilde uyum sağlama yolunda ilerleyen Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’ne (BAYOSB) Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve İzmir Kalkınma Ajansı temsilcileri ziyarette bulundu.

UNDP ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) iş birliği ile yürütülen “İzmir Endüstriyel Simbiyoz Programı” kapsamında proje ekibi BAYOSB’ye ziyarette bulunarak OSB bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Paydaşlara yönelik saha ziyaretleri kapsamında yapılan görüşmede İzmir Kaynak Verimliliği Programının içeriği hakkında bilgi aldıklarını ve Yeşil OSB çalışmaları hakkında da bilgi verildiğini söyleyen BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, “Program kapsamında birlikte çalışılabildiğinde İzmir sanayisi için güzel işler çıkacağına inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakatı tüm sanayi kuruluşlarının gündeminde her geçen gün artan bir önemde yer almaya devam edecek. Biz de bu konuda ciddi bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Yeşil OSB olarak tüm bu süreçlerden çok önce karbon ayak izini küçültme ilkesiyle kurulduklarını ifade eden BAYOSB Başkanı Telseren, “Bu ilkelerle inşa ettiğimiz BAYOSB, BM Kalkınma Programı yetkililerinin de ilgisini çekti. Yaptığımız çalışmalar, sunduğumuz hizmetleri yerinde incelediler ve bizlerden tüm bölgemiz hakkında bilgiler aldılar. Önümüzdeki süreçte ilişkilerimiz sürecek” dedi.

Loading