Mazhar Alanson’dan Ferhan Şensoy paylaşımı

Ferhan Şensoy'un ölümü sonrası sosyal medya hesabından taziye mesajı paylaşan Mazhar Alanson MFÖ'nün kuruluşunda Şensoy'un önemini anlattı.

Haziran ayında anjiyo geçiren, ardından da anjiyoya bağlı olarak gelişen komplikasyonlar nedeniyle bir süre önce tedavi görmeye başlayan tiyatro, sinema ve televizyonun usta oyuncusu Ferhan Şensoy, önceki gün yaşamını yitirdi. Şensoy’un ölümünün ardından pek çok sanatçı duygularını sosyal medya hesaplarından paylaştı. MFÖ grubunun üyelerinden Mazhar Alanson da o isimlerden biriydi.

“Ferhan’ın oyunu olmasa, belki MFÖ olmayacaktı” diyen Alanson, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Devlet Tiyatrosu’nda çalışırken, İstanbul’a geldiğimde Fuat ile Özkan’ın, Ferhan Şensoy ile çalıştığını duydum. Hemen oyunu seyrettim. Nefis bir oyundu. Fuat ile Özkan’ın katkıları da çok iyiydi. Oyun ve müzikler o kadar güzeldi ki bir daha seyrettim. Fuat’ın besteledigi ‘Ey Gidi Tahran’ ve ‘Gam Yeme Sen Ey Süreyya’ adlı şarkılara yeni söz yazdım. O şarkılardan biri ‘Ele Güne Karşı’ diğeri ‘Yalnızlık Ömur Boyu’ oldu. Ferhan’ın oyunu olmasa bugün halka mal olmuş iki önemli şarkımızdan mahrum olacaktık. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyor, hem şarkılar, hem kahkahalarla okuduğumuz kitapları, oyunları, oyunculuğu için çok teşekkür ediyorum. Ferhan’ın oyunu olmasa, belki MFÖ olmayacaktı” ifadelerini kullandı.