Erdoğan Bayraktar röportajını yapan gazeteci konuştu

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaptığı röportajı anlatan gazeteci Altan Sancar, "Erdoğan bey habere onay verdi" dedi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaptığı röportajı anlatan gazeteci Altan Sancar, “Ses kaydı aldım ama kendimi garantiye almak için haberin deşifresini Erdoğan Bey’e de gönderdim. ‘Bunlar benim sözlerimdir, yayınlayabilirsin’ diye habere onay verdi” dedi.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yaptığı röportajın hikâyesini RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na anlatan Sancar, “Ben kerpetenle ağzından kelimeler alabilir miyim diye umuyordum ama ‘Beni attılar’’ cümlesini kurdu. ‘A’dan Z’ye doğrudur’ konusunda daha ben sormadan Erdoğan bey anlatmaya başladı. Ben kendisine ‘Bunları yazabilir miyim?’ dedim ve Erdoğan bey de, ‘Değiştirmeyeceksen, çarpıtmayacaksan yaz, çarpıtmazsan Allah razı olsun, çarpıtırsın da diyebileceğim bir şey yok” dedi.

Sancar, açıklamasında “Ses kaydı var ama kendimi güvenceye almam gerektiğini düşündüm bu yüzden Erdoğan Bayraktar’a haberin deşifresini gönderdim, kendisi okudu. Bu söyleşinin yayınlanacağı mecraları da aktardım. 15 dakika sonra bana döndü ve ‘Benim söylediklerimdir, herhangi bir değiştirme yoktur, yayınlayabilirsin’ dedi. Erdoğan Bey röportaj sonrasında attığı tweette aslında yalanlamıyor. Benimle olan sohbetinden ben şunu anlıyorum; ‘Evet o tapeler var, benimle ilgili kısmı doğrudur.’ Anladığım kadarıyla Erdoğan Bey, ‘hırsızlık, rüşvet’ suçlamasıyla yaşamak istemiyor, aklanmak istiyor. Konuşmamızdaki son mesajı, ‘Seninle yakınlaşabiliriz’ yani seninle oturup sohbet edebiliriz şeklindeydi ben de olup bitenlerin üzerine ileride konuşmak istediğimi dile getirdim” ifadelerini kullandı.