İZİKAD 13. kuruluş yıldönümünü kutladı

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), düzenlediği gece ile 13. Kuruluş yıldönümünü üyeleriyle beraber kutladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

SwissOtel Büyük Efes’te yapılan geceye İzmir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Çağnur Balsarı, Hırvatistan Fahri Konsolosu Candan Çorbacıoğlu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Melih Sebastien Durmuş ile İZİKAD üyeleri katıldı.

Gecenin açılışında konuşan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, İZİKAD’ın toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının iş yaşamında daha fazla görünür olması adına bir çok faaliyet ve projeler yürüttüğünü ifade ederek, “Kadınlar dayanışarak güçleniyor, kendi yollarını açıyor. Bu anlamda İZİKAD kurulduğu günden beri çok önemli bir dayanışma noktası” dedi.

Yakın zamanda İZİKAD’ın öncülüğünde Girişimci İş Kadınları Federasyonu’nu (GİFED) kurduklarını hatırlatan İZİKAD Başkanı Sezgin, “Kadınlar olarak sesimizin daha gür çıkması için kartopu misali büyümeye devam ediyoruz. GİFED ile İzmir’in güçlü kadın sesini tüm Türkiye’ye ulaştıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İyi ki doğdun İZİKAD, iyi ki varsınız İZİKAD’lı kadınlar” diye konuştu.

Gizoş Bebek burs oluyor

Uzun yıllardır Gülence’leri ile kız çocuklarına burs veren İZİKAD, yeni bir bursun tanıtımını da bu toplantıda yaptı. Gizem Erten Geleceğin İş Kadınları Burs Fonu oluşturan İZİKAD, bu fon sayesinde kız çocuklarının okuması için bir kaynak yaratmayı hedefliyor. Diffuse intrinsic pontine glioma (DIPG) adı verilen ve 3-9 yaş arası çocuklarda görülen, tedavisi olmayan bir beyin tümörü hastalığına kurban verilen Gizem Erten adına oluşturulan bu burs ile kız çocuklarının eğitimine katkı yapılacak.