Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

31 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Kim haklı?

Herkes haklı… Herkes kendi idrakince haklı… Herkes kendi bakışıyla haklı… Herkes kendi erdemleriyle haklı… Herkes kendince doğru… Çünkü hepimizin seviyesi farklı… Önemli olan olduğu haliyle kabullenebilmek her şeyi ve herkesi…

Bugün… Yeni bir yolculuk başlıyor… İletişim, bilgi ve teknolojiyi kendinde harmanlayan Merkür, dengeli ve ılımlı Terazi Burcu’nda yolculuğa başlıyor. Geri hareketiyle birlikte 6 Kasım’a kadar süregelen bu seyir sırasında neler öğrenebiliriz? Mesela dinlemeyi öğrenebiliriz… Denge kurmayı öğrenebiliriz… “Biz”le başlayan cümleler kurabiliriz… “Biz”le biten cümlelerle tamamlanabiliriz…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmek senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Tatlı dil her kapıyı açar öyle değil mi? Hoşgörülü davranmak, nazik cümleler kurmak, karşında birinin olduğunu görebilmek. Dünyada yalnız olmadığını anlayabilmek. Şimdi Merkür bu yolculuğunda sana evlilik evinden sesleniyor. Eşinle aranda süregelen anlaşmazlıklar varsa konuşup orta yolu bulabilirsin. Belki de tarafsız bir yaklaşımla bakabilirsin ilişkine. Uyumu yakalamak için, sürdürülebilir bir ilişki için düşüncelerinden feragat edebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Denge… Hayatın olmazsa olmazı değil mi? He şey belli bir denge üzerinde durur. Masanın tüm ayakları eşit olmazsa, denge bozulur öyle değil mi? O zaman sen de “çalışma masanda” dengeni koru. Merkür, bu yolculuğunda çalışma hayatında, iş arkadaşlarınla dengeli, uyumlu çalışabilmen için fikirler veriyor. Bu süreçte dengeli davranmayı, adil olmayı öğrenebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Belki de senin için en zoru “ dinleyebilmek”. Kulakların kendi sesinin dışında sesler de duyabilmeli. Ve sen başka bir sese de kula verebilmelisin. Bir dinle mesela ne diyor çocukların sana? Merkür, bu yolculuğunda sana yeni şeyler öğretmeye geliyor. Aşk hayatına dair, çocuklara dair. Sevgilinle daha çok fikir paylaşımı içinde bulunabilirsin. Yeni fikirler katabilirsin kendine. İçeriğinde empati, uyum ve “ biz” olan.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Dışarıda her ne olursa olsun. Gürültülü hırslar, görüntülü ayak oyunları, küçümseyen bakışlar. Dışarıda ne yaşanırsa yaşansın. Küçük bir anahtar deliğinden sızamıyor hiçbir sorun. Evinin kapısını açtın mı sonuna kadar kendine gerçek dünyana hoş geliyorsun. Şimdi Merkür, bu yolculuğunda ev halini gözler önüne seriyor. Yuvanda, aile arasında denge kurmak zorunda kalabilirsin. Ailenle, fikir çatışmaları yaşayabilirsin. Evinle ilgili yeni fikirlere sahip olabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Kardeş… Çok uzun zamandır belki de gönül yaranın ev sahibi. Hiç aklına gelmeyenleri yaşadın. Hiç hesapta olmayan ayrılıkları belki de. Kardeş paylaşmak demek değil midir gönül dilinde? Merkür bu yolculuğunda kardeşinle olan iletişimine dikkat çekiyor. Kardeşinle olan iletişimde uyumlu, dengeli olmayı öğrenebilirsin. Duyarlı ve adil cümleler kurabilirsin. Dünyalarınız farklı olsa da, kardeşinle hep birlikte olduğunu unutma.

Başak ve Yükselen Başak

Kararsız mı kaldın yine? Ne zaman çıkacaksın ikilem kuyusundan düz ovalara? Belki zamanla o da olur. Demez misin zaten gün doğmadan neler doğar diye? Şimdi önünde yeni zamanlar, yeni fikirler var yeni kelimeler ihtiva eden. Merkür, bu yolculuğunda değerlerin üzerinden sesleniyor. Hem maddi değerlerin, hem de yaşamına ait değerlerin. Uyum ve denge ne demek senin için? Ne zaman tarafsız olabiliyorsun? Hoş gör her şeyi. Özellikle de kendini.

Terazi ve Yükselen Terazi

Sana her şey yakışır zaten. Zarafet, nezaket mesela. Biliyorsun aslında dış görüşünü değiştiren giyindiğin kıyafetlerin değil. Güzelliğine yansıyan düşüncelerindir aslında. İçin dışına yansımaz mı? Madem şimdilerde görünümüne her zamankinden fazla önem veriyorsun. O zaman önce işe düşüncelerinle başla. Kararsızlığını dengeyle değiştirebilirsin. Ve belki de bu süreçte hayır demeyi öğrenebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Rüyaların… Hayatının önemli bir enstrümanı şu sıralar. Belki de rüya âlemi daha gerçek geliyordur sana bu aralar. Merkür bu yolculuğunda daha derinleri düşünmene olanak tanıyor. Bilinçaltında gizlediklerin belki de rüyalarının sembol dili. Bir de bu dönemde düşün istersen. Niye bir şeyleri sürekli erteliyorsun?

Yay ve Yükselen Yay

Gelecek. Çok önemli öyle değil mi? Gelecek nereden gelecek peki sana? Arkadaşlarından mı yoksa? Gelecek planların belki de arkadaş sohbetlerinden şekillenecektir. Merkür bu yolculuğunda sana gelecek vizyonunu belirlemede yardım ediyor. Vizyon için neler gerekli sence? Adalet, denge, uyum ve hoşgörü.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Kariyer hedefin yeniden mi belirliyorsun? Zaten her zaman önceliğin olmuştur iş yaşamın. Merkür bu yolculuğunda yeni fikirler ve düşünceler katıyor sana. İletişiminde özellikle yöneticilerinle adil ve uyumlu olabilirsin. Dengeli ve tarafsız olmayı deneyimleyebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Peki, yeniden öğrenci olmaya ne dersin? Zaten sen seversin yeni bilgilere sahip olmayı. Şimdi Merkür bu yolculuğunda, sana gelişmeyi, öğrenmeyi, yabancı kültürleri tanımayı öğretiyor. Kendini ilişkilerini geliştirmek için eğitim programına kaydolmuş bulabilirsin. Aynı zamanda “ hayır” demeyi öğrenebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Finansal tablolarını okumaya ne dersin? Kârlarına bakınca ne görüyorsun? Ya zararlarına? Merkür bu yolculuğunda bütçe üzerinden sesleniyor. Finansal anlamda kendini geliştirebilirsin. Bütçende dengeni koruyabilirsin.