Maske ve aşı karşıtı eylemlerin lideri korona virüsten öldü

Korona virüs sebebiyle tedavi altında olan maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Caleb Wallace hayatını kaybetti.

ABD’nin Teksas eyaletinde maske karşıtı San Angelo Özgürlük Savaşçıları grubunun lideri Caleb Wallace, korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Teksas’ta maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Wallace’ın ölümü, eşinin hastane masrafları için açtığı Gofundme sayfasında duyuruldu. Üç çocuk sahibi Wallace’ın, korona virüs sebebiyle yaklaşık bir aydır hastanede yoğun bakımda tutulduğu açıklandı. Ayrıca hastalığın en başlarında Wallace’ın test olmayı da reddedip güvenilirliği kanıtlanmamış ivermektin gibi ilaçları yüksek oranda kullandığı belirtildi.

30 yaşındaki Wallace’ın virüse yakalanmadan önce Covid-19 salgınıyla alakalı tüm yasaklara ve kısıtlamalara karşı çıktığı, bununla ilgili kampanya ve eylemlere açıktan destek verdiği biliniyor. 4 Temmuz 2020 tarihinde Teksas’ın San Angelo şehrinde “Özgürlük Eylemi” adlı bir yürüyüş düzenleyen Wallace, Covid-19 sebebiyle getirilen iş yeri kapatma, maske takma ve sosyal mesafe gibi kurallara karşı çıkmıştı. Wallace’ın sosyal medyada salgınla alakalı stüdyo ortamında çekilen bazı propaganda videoları dahi bulunuyor.