28-29 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Mutluluk listesi

Hayatında en çok keyif aldığın anların listesini yapabilir misin? Sade kahvenin yanında yediğin çikolata mı? Dost meclisinde Ay ışığına kadar uzanan sohbetleri mi? Kitaptan yayılan koku mu? Yoksa kapının zilini çalabilmek mi? Sana birilerinin kapıyı açması güzel bir his öyle değil mi?

Bugün… Ay Boğa Burcu’nda seyir halinde devam ediyor… Ay Boğa Burcu’ndayken tembellik yapma eğilimimiz artabilir, duygularımıza huzur, hayattan tat alma, günlerin keyifli yanlarını bulma gibi durumlar yansıyabilir. Kendimizi daha fazla beslemek isteyebiliriz. İnatçı ve sabit fikirli, ama aynı zamanda sabırlı olabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır..Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç: Bugün… Herkesi şaşırt mesela. Senden beklenmeyeni yap. Mesela tutumlu davran. Kredi kartın cüzdanının içinde kalsın. Hatırlatmakta fayda var. Ak akçe, kara gün içindir.

Boğa ve Yükselen Boğa: Bugün… Yeni bir gün. Yeni bir sabah, yeni bir döngü. Kendini yenilemen için. Kendini şımartman için. Kendini sevmen için ve değer vermen için. Ertelediklerini tekrar gündemine alabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler: Aslında şairin dediği gibi “ tüm yakınlarınız sizi yanlış tanıdı”. Derinlerde bir yerde çok fazla fikr-i sabitliğin var. Dilinin söylediği vurdumduymazlık kokan cümlelerin ne yazık ki bilinçaltı yastığında öyle durmuyor. Geçmişe saplantın hiç eksilmiyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bugün… Biraz çıkıp dolaş. Evinde olmak elbette güzel. Ama biraz nefes almakta, arkadaşlarınla olmakta fayda var. Kendin için, kendin olmak için.

Aslan ve Yükselen Aslan: Bugün… Kariyer odaklı bir gün geçirebilirsin. Yeni iş görüşmeleri yapabilirsin. İşini daha keyifli hale getirmek için çabalayabilirsin. İşlerini zamanında tamamlayabilmenin huzurunu deneyimleyebilirsin.

Başak ve Yükselen Başak: Bugün… Yeni bir yolculuk başlatabilirsin. İçten dışa doğru… Öze doğru… İnsanın yapacağı en büyük keşif kendine yaptığı yolculuktur. Hadi hazırla pasaportunu ve uçur ruhunu.

Terazi ve Yükselen Terazi: Bugün… Miras hukuku gündeminin ana konusu olabilir. Mirasla ilgili gelişmeler yaşayabilirsin. Veraset-intikal vergisi gibi konuları çözmekle uğraşabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep: Bugün… İkili ilişkilerinle ilgili, evliliğinle ilgili konular öne çıkabilir. Kendi değer yargılarını ortaya koymaktan çekinmemelisin.

Yay ve Yükselen Yay: Bugün… Günlük işlerinde huzurlu ve keyifli bir ortam yaratabilirsin kendine. Ama dikkat etmelisin keyfi davranmak ve tembellik arasında ince bir çizgi var. Hatırlaman yararlı olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Bugün… Kendine bir hediye ver. Mesela, kendin için mutfağa gir. Ve efsaneleşen kekinden yap. Bu aralar o kadar çok koşturuyorsun ki kendine bir mola versen iyi olacak.

Kova ve Yükselen Kova: Bugün… Evde zaman geçirmeye ne dersin? Mumlarını yaksan mesela. En sevdiğin kahvenin kokusu burnunda. En sevdiğin koltuğuna oturmuşsun. Uzun zamandır okumayı ihmal ettiğin kitaplar, dergiler yanında. Hayali bile güzel öyle değil mi?

Balık ve Yükselen Balık: Bugün…Sosyal medyada daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsin. Ama bu durumu fazla abartmamalısın. Sanal âlem işlerinin önüne geçmesin. Önce işlerin. Bir de her gördüğüne inanma.