SHOEXPO’da güç birliği

İzmir’de 47.si düzenlenecek Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı için sektör güç birliği yaptı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Türkiye’nin ayakkabı ihracatının en büyük destekçilerinden Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 8-11 Eylül 2021’de Fuar İzmir’de kapılarını açacak. Bu yıl Nobel Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenecek Shoexpo, gelecek sezon modellerini vitrinlerden önce fuara taşıyacak. Ziyaretçilerine ayakkabı ve çanta sektöründeki yenilikleri, tasarımları önceden görme imkânı sunacak olan Shoexpo’da yerli ve yabancı satın almacılar, üreticilerle bir araya gelecek.
 
Kalitemizi Dünya duyacak
Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) Başkanı Erdal Durmaz, Shoexpo sayesinde İzmir’in ayakkabı üretimindeki “kalite” anlayışını tüm dünyaya duyuracağını söyledi. Fuara, yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi olduğunu belirten Durmaz “Sadece İzmir değil, İstanbul, Konya’dan, Manisa, Hatay ve daha birçok ilden piyasada söz sahibi olan firmalar katılım gösterecek. Ürünlerimiz görücüye çıkacak, profesyonel alıcılardan değerlendirmeler alacağız. Yerli ve yabancı alıcılarla kurduğumuz iletişim sayesinde ticaret ağımızı genişletecek, pazarlamada daha doğru adımlar atacağız” dedi. Tüm dünyanın bu fuar sayesinde İzmir’de kaliteli ayakkabının uygun fiyata üretildiğini öğreneceğini vurgulayan Durmaz “İhracatı artırmada da büyük yol kat etmiş olacağız. Ayakkabı ve çantada yeni modayı yansıtmayacak adeta modaya yön vereceğiz” diye konuştu.
 
Ayakkabı bizden sorulur
İzmir Ticaret Odası Ayakkabı Komitesi Meclis Üyesi Faruk Hanoğlu ise Shoexpo’nun ‘başarı garantili’ bir fuar olacağını vurguladı. İzmir’in, Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olduğunu belirten Hanoğlu “İhracat rakamlarımız yüksek, sektörün en büyük tedarikçileri bu şehirde, çocuk ayakkabısından kadın ayakkabısına her model ayakkabı üretiminde başarılıyız, üretimde İstanbul’dan sonra ikinciyiz, üstelik İstanbul’un da en büyük tedarikçisi İzmir. Hepsi göz önüne alındığında İzmir’de gerçekleşen bu fuarın başarısız olma şansı yok” diye konuştu.
 
Ayakkabının “Altın Yılı”
İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata ise 2022’nin ayakkabı sektörü için “Altın Yılı” olacağını söyledi. Gelecek sezon ürünlerin vitrine çıkacağı Shoexpo’yu, ayakkabıcıların fuarı dört gözle beklediğini söyleyen Ata “Her türlü zorluğa rağmen 2022’de ayakkabı sektörünün küresel gücünü artırmayı hedefliyor, hiç durmadan çalışıyoruz. Fuar, bu hedefe ulaşmamızda önemli bir köprü görevi görecek” diye konuştu.