26 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Affetmem Asla

Bazen çantan ağır olunca nasıl ağrıyor boynun hatırlıyorsun değil mi? Ya da bir parça ağır olsa pazar araban belin ağrıyor. Ağrı taşımak zorluyor iskelet sistemini… Sadece alıştığının dışında bir parça yük… Peki, affedememenin yükü zorlamaz mı gönül haneni? Ne dersin? Affedemem asla dediğin ne varsa, kim varsa affetsen daima… Hayatında istemesen de… Aynı yolda olmak istemesen de… Affet ama bırak kendi yoluna… Sen kendi dünyana…

Bugün… Egemenliğini kurduğu Başak Burcu’nda seyrini sürdüren Merkür’le, hayallerin gezegeni, kapsayıcı, affedici Neptün karşı karşıya geliyor. İşin içinde bir Başak etkisi var… İki kere düşünmek yok üç kere düşünmek, dikkatlice planlamak, köşe bucak temizlik yapmak, düzen getirmek, eleştirilerde doz aşımına gitmek ve mükemmeli aramak kaçınılmaz olacaktır bugün… Hayallerimizi mantık süzgecinden geçirsek iyi olur ayrıca.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Çalışma hayatınla ilgili yaşadıklarını incelemeye ne dersin? Belki de gördüğün kâbuslarının nedeni sevemediğin işini yapmak konusundaki direnmen. Bıraksan biraz oluruna.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Yaşama dair küçük sevinçlerinden korkmamayı öğrenebilirsin. Korkma… Gülünce başına kötü bir şey gelmez. Gözün yorgunluktan seğiriyordur… Kötü bir şey olacağından değil.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Bir düşün istersen… Neden buradasın? Neden bunları yaşıyorsun? Yaptığın işleri, aile hayatını yeniden bir gözden geçir istersen. Hakikati daha iyi anlayabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Konuşmalarına biraz özen gösterebilirsin. Düşüncelerinin gücüne de inanmaya aynı zamanda. O yüzden düşüncelerinden endişeyi göndermeyi denesen.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Makul ve mantıklı yanıtlar vermen gerekiyor. Hangi konuda mı? Elbette harcamalarında. Kendine bütçe yapabilsen. Ve o bütçenin dışına çıkamamayı başarabilsen.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Kendine iyi davranmayı, kendini sevmeyi, kendine özen göstermeyi deneyimleyebilirsin. Ama bilemiyorum. Sen illa başkasını düşünmek üzerine programlamışsın kendini.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Rüyalarına biraz dikkat etmekte fayda var. Belki de artık uyanma zamanın geliyordur. Ama sen hâlâ direniyorsun uykuya. Kafesinde durmaya devam ediyorsun.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Sosyal kelebek olmaya hazır mısın? Biraz evden çıkmak, ofis dışında, ev dışında da yaşamın olduğunu keşfetmek sana iyi gelebilir. Umarım yapabilirsin bahanelerini sıralamadan.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Kariyer planınla ilgili yeni düzenlemeler yapabilirsin. Kendine yapıcı eleştirilerle iş modelini, çalışma şeklini yeniden hazırlayabilirsin. Kafa karışıklığına gidermek için atılımlar yapabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Kitaplığını yeniden düzenlemek isteyebilirsin. Okuduğun kitapları yeniden okumak yorucu değil mi? Belki de alışkanlıklarını değiştirmen gerekiyordur aynı şeyleri yaşamamak için.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Tasarruf hesaplarını gözden geçirmeye ne dersin? Bak bakalım neler yapıyoruz bütçende? Aldıkların, verdiklerin, alacakların, kazançların… Sevmezsin ama yine de uğraşmak zorundasın.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Yapabilirsen kendini düşünmeye çalış. Mesela hayır demeyi öğren. Kendini unutma. Kendini hatırla…