Başkan Soyer’den İnce’ye sert yanıt

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin, partisinin İzmir kongresinde “Sen kimsin benim afişlerimi söküyorsun” söylemine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den yanıt geldi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir’de partisinin kongresinde Tunç Soyer’i eleştirdi. İnce Soyer’e, “Mültecilere bakarım diyordun, flamingoların da başkanıyım diyordun. Flamingolara itirazım yok ama numaracıysan itirazım var. Sen kiminle dans ettiği bilmiyorsun! Sen kimsin benim afişlerimi söküyorsun! Dıştan bakınca flamingocu, kazıyınca Tayyip’in akrabası çıkıyor” sözleriyle yüklendi.

İnce’nin sözlerine sosyal medya üzerinden yanıt veren Soyer, “Sn. Muharrem İnce kongrenizde kim olduğumu sormuşsunuz. Hatırlatayım ben İzmir’in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Afiş ve bayraklarınızı da sormuşsunuz. Kamu yapılarına asılanlar dışında tamamı yerlerindedir. Kongrenizi düzenlediğiniz salonu da belediyemiz tahsis etti, kamu yapıları dışında afişlerinizin asılmasına da belediyemiz izin verdi. Daha yola çıkarken bizimle bile kavga etmeniz, gelecek için umut kırıcı olduğu kadar aydınlatıcı da oldu” dedi.