Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

23 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Bu da gelir geçer

Geçiyor… Kimi zaman delip geçiyor ama elbet geçiyor… Gönlünün arşiv kayıtlarında ise yerini koruyor… Arşivinde en çok neyin kayıtlarını saklıyorsun? Gönlünün kıyısında… Sen kendi hayatından sorumlusun günahıyla, sevabıyla…

Bugün… Güneş yeni bir yolculuğa başlıyor Başak Burcu’na girerek… Artık hayatımıza düzen, temizlik, tertip konuları giriş yapabilir. Detaycı olabilir, mükemmeli arama arzusunda olabiliriz. Eleştirinin dozunu arttırabilir, kendimize bir sürü şikâyet dilekçesi yazabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Kuralların var. Belli prensiplerin. Konu iş hayatın olunca, çalışma koşulların olunca, çalışma ortamın olunca bambaşka bir kimlik sergiliyorsun. Detaylarında boğulan, titiz ve kolay kolay hiçbir şeyi beğenmeyen, ince eleyip sık dokuyan. Kendine göre bir çalışma metodun var zaten. Başkasının dedikleriyse hiç umurunda olmaz. Kendi bildiğin en doğrudur. İşte otuz günlük süreçte bu özelliklerinin daha çok farkında varabilirsin. Çalışma ortamına yeni bir düzen getirebilir, organize çalışabilir, işinde verim artışı yaşayabilirsin. Bu arada sindirim sistemine dikkat etmelisin. Diyete başlamak nasıl bir fikir sence?

Boğa ve Yükselen Boğa

Derler ki “ Bir Boğa Burcu fakir de doğsa, zengin ölürmüş,” Senin doğanda var maddi zenginlik arzusu. Aman dikkatli ol cimrilik tuzağına düşme. Paylaşmak en büyük erdemlerinden biridir. Sen her şeye değer katmayı bilirsin. Mesela bir hobin, boş zamanlarının geçirmek için yaptığın uğraş, aldığın eğitim senin için yeni bir kazanç kapısı olabilir. Güneş’in otuz günlük yolculuğu sana bu anlamda destek olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Dağıldın. Acil toparlanman lazım. Önce düzenle, temizle ve kural koy. İlk olarak kendine olsun kuralların. Mesela, bir amacın olsun. Prensibin olsun. Yaptığın işle ön plana çık. Peki, insanoğlu en çok nerede düzenlidir? Evinde, kendi odasında. Düzeni, titizliği hayata bağlandığı köklerinden belli olur. Otuz gün boyunca yaşadığın ev, aile köklerinden belli olur. Otuz gün boyunca yaşadığın ev, aile köklerin odağın haline gelebilir. İstediğin değişiklikleri yapabilirsin evinde. Aile hayatına yeni bir düzen getirebilir, aile büyüklerinin sağlığıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Şahane… Çalışkanlığınla yüne göz dolduruyorsun. Mükemmel olmalı her şey. Mükemmellik arzusu takıntıya, takıntıdan obsesyona dönmesin aman dikkat. Her ne kadar “ suskun” olsan da, iletişim becerin, düşüncü yapın seni diğer insanlardan ayırıcı gücün. Şimdi önünde uzanan otuz gün boyunca Güneş iletişim noktasından vuruyor ışıklarıyla sana. Kuşkucu musun? Gergin ve huzursuz mu düşüncelerin? Aşırı inceleyip irdeliyor musun? Satır aralarını araştırıyor musun?

Aslan ve Yükselen Aslan

Gerçekçi planların olmalı. Uygulanabilir. Ve tutumlu davranmayı da bilmen gerekiyor. Çünkü başına ne zaman, ne geleceğini bilemezsin. Tutumlu davranmak sana kazanç sağlayabilir. Harcamaların belli bir disiplin içinde olmalı. Akılcı yatırımlar yapmayı bilmelisin. Para harcarken mantıklı davranmalısın. Hesap bakiyeni gönülden değil, matematikle yönetmelisin. Neyse ki dert değil, otuz gün boyunca Güneş para evinden sana bunları öğretmeye geliyor.

Başak ve Yükselen Başak

“ Ne işe yarayacak şimdi?” En çok kurduğun cümlelerden biri. Her şey ikiye ayrılır. Faydalı ve faydasız. Mutlaka yaptığın iş, aldıklarının bir faydası olmalı. Şimdi Güneş sana fayda sağlamak için otuz günlük bir yolculukta. Sana “ fayda” sağlamayan huylarını bırakabilirsin mesela. Her şeyi dozunda kullanabilirsin. Mesela aşırı incelemekten ve irdelemekten vazgeçebilirsin. Affetmeyi, hoş görmeyi, kendine güvenmeyi öğrenebilirsin. Keyifli anlar yakalamak, duygularının peşinde koşmak zayıflık değildir unutma.

Terazi ve Yükselen Terazi

Görünenin dışında anlamı vardır insanoğlunun. Sana bakınca ne kadar uyumlu ve ılımlı bir insan profili çiziyorsun. Ama bilinçaltında zor beğenen, kuşkucu, gergin ve zor affediyorsun. Kimi? Elbette kendini. Kendini çok eleştiriyorsun. Detaylarla boğuyorsun kendini. Takıntıların artıyor. Her şeyi kontrol etme arzun obsesyona doğru evrilebilir. Güneş, otuz gün boyunca zihninin gecesini aydınlatıyor. Bu süreçte rüyaların sana çok şey anlatabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yine herkes senin adını söylüyor. Kaç parçaya bölüneceksin acaba? Sosyal çevren, arkadaşların yine yardım bekliyor senden. Tamam, yardım edeceksin, destek olacaksın. Zaten dost kara günde belli olur derler. Ama yine de mutlu edemeyeceksin. Yine memnun olmayacaklar. Kuşku duyacaklar. Bundan sıkıldın mı? Allahtan Güneş yeni yolculuğunda arkadaşlarınla yaşadıklarını anlatıyor sana. Bu süreçte rahatsız olduğun şeyleri anlatabilirsin arkadaşlarına. Belki onlarda seni fazla titiz ve kuralcı buluyordur.

Yay ve Yükselen Yay

Şimdi görev insanı olma zamanı. Sorumluluklarını bilmenin, işinle ön plana geçme zamanı. Güneş tam otuz gün boyunca kariyer hayatını destekliyor. Yapmam dediğin şeyleri yaptırıyor. Daha fazla masa başında geçiyor günlerin. Disiplinli olmak durumunda bırakıyor projeler seni. Verimli, düzenli ve metodik çalışmalarla dikkat çekiyorsun. İş hayatın senden kurallara uymanı bekliyor. Eğer bir işin yoksa iş arayışı içindeysen başvurular ve ön görüşmeler için uygun zaman.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sen alışkınsın bir şeyleri öğretmeye, öğreten olmaya. Peki yeniden öğrenci olmaya ne dersin? En başta kendini öğrenmeye. Yaşam felsefeni daha net ifade edebilirsin. Ufuklarını genişletme adına daha çok okuyabilir, araştırabilir, seyahat edebilirsin. En büyük destekçin ise Güneş. Güneş, otuz gün boyunca bilgelik yolunda seni destekliyor. Her şeye ispat beklentin bu yolda önüne set çekiyor gerçi yine de sen bilirsin. Bu arada uzun süren bir rahatsızlığın, hastalığın varsa beklediğin şifa bu dönem gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Hadi bakalım. En “sevdiğin” konu. T-shirtlerin var en sevdiğin. Çantan var en sevdiğin. Kitapların var en sevdiğin. Her şeyi seversin. Finans işleri dışında. Bütçeni kontrol etmeyi, kredilerini zamanında ödemeyi, alacaklarının peşine düşmeyi ne zaman öğreneceksin? Güneş, tam otuz gün boyunca bütçe, borç, vergi, miras kısaca finans evinde dolaşıyor. Planlı hareket etmeyi, mali disiplin sağlamayı, finansal kurallar getirmeyi, faturayı okumayı öğrenebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Sandık içinde sakladığın yüzler var. Bir yanınla dağınıksın ama düzen arzuluyorsun. Bir yanın “ akışa güveniyor”, öte yanın kontrolcü. Bir yanda “affedicisin” öte yanda hatalara karşı toleransın yok. Sen de herkes gibisin gölgenle “ bir”. Sana gölge yönünü ise en iyi eşin, en yakın dostun anlatıyor. Bu otuz günlük süreçte Güneş evlilik evinde ışıldıyor. Eşini ve kendini daha yakından tanımanı sağlıyor. Bakalım tanıştığına memnun olacak mısın?