Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

20 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Birinci kural

Bir ayrılıp bir barışmalı ilişkiler sana göre değil… Ya bitmeli… Ya devam etmeli… Ya olmalı hayatında… Ya gitmeli… Gidiyorsa helalleşir ayırırsın yolları… Yok, eğer kalmakta ısrarlıysa o zaman da uyması gereken kurallar var… İstikrarlı olacak, değerini, kıymetini bilecek, derdine de sevincine de ortak olacak… Bir de sevecek… Ama çok sevecek… Peki, sen bu kurallarının hangisini kendin için yürürlüğe koyabileceksin?

Bugün gökyüzünde özel bir hava üçgeni var… Kararsız ama adil, aşk arayışındaki Terazi Burcu’nda dolaşan Venüs… Ve öğretmen Satürn’le güçlerini birleştiriyor. İstediklerimizle ilgili sağlam adımlar alabilir, güç kazanabiliriz. Kendimizde neyi değiştirmek istediğimizin idrakiyle harekete geçebiliriz. Hala aynı yerde sayıyorsak, hala aynı şeylere sinirlenip, aynı serzenişlerde bulunuyorsak, o zaman dönüp kendimize bakalım. Neyi eksik yapıyoruz ve neleri hala geri dönüşüm kutusuna atamadık…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bu aralar maddi değerler, maddi ederler konusu kurcalıyor zihnini. Gökyüzünün enerji dalgasıyla birlikte, kendine yeni bir yol haritası, bütçene nefes aldıracak bir yönerge bulabilirsin. Bu arada özelikle iş hayatınla ilgili kararları yeniden gözden geçirmekte fayda var.

Boğa ve Yükselen Boğa

Dönüşümün hikâyesini yazmak için tüm savaşın. Ve kendini bu sefer çok enerjik ve hareketli hissediyorsun… Yeni kendinle tanışmaya hazır mısın? Bu arada özellikle kazançların konusundaki fikirlerini ve kararlarını yeniden gözden geçirmeyi ihmal etme.

İkizler ve Yükselen İkizler

Unutma ki önce zihnini harekete geçirmelisin bir şeyleri düzeltmek istiyorsan. Karar ver, uygula… Gereksiz harcamaların hayatından çıkarırsan kâbuslarında mavi rüyalara dönecektir mutlaka… Bu arada kariyer noktasında fikirlerini ve kararlarını yeniden gözden geçirmende fayda var.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Aynı noktada takılıp duruyorsun… Elde ne var geride kalan? Madem ilişkinde bir şeyler değişiyor, madem ilişki düzleminde hayatın değişiyor… Sende kabule geç… Direnmeyi bıraktığın an göreceksin ki, aslında hayallerin ve umutların tek tek hayata geçiyor… Bu arada yurt dışı odaklı aldığın kararları ve fikirleri yeniden gözden geçirmende fayda var.

Aslan ve Yükselen Aslan

 Kimse anlamıyor… Sesin her zaman ki gibi… Aynı şeyleri, itiraz etmeden yapıyorsun… Yemek yiyorsun, kahveni içiyorsun… Konuşuyorsun… Ama kimse anlamıyor depresyonunu… Mutsuzluğunu… O kadar iş yükü var ki üstünde… O kadar hayat yükü var ki omuzlarında… Ve en kötüsü… Tek başına değilsin… Ama yalnızsın…

Başak ve Yükselen Başak

Biraz agresifsin… Bir hayli de gergin ve öfkeli… Kendine zaman ayıramamak, hayatın keyifli yönlerini yaşayamamak canını sıkıyor. Biraz daha bu tempoda çalışacakmış gibi gözüküyorsun. Bu arada, evlilikle ilgili, aşk hayatınla ilgili, çocuklarınla ilgili aldığın kararları ve fikirlerini yeniden gözden geçirmende fayda var.

Terazi ve Yükselen Terazi

Miras varsa eğer beklediğin onunla ilgili gelişmeler yaşayabilirsin. Banka hesabı açıp birikimlerini doğru değerlendirmek adına da hareket edebilirsin. Fazla harcama yapıp bütçe dengeni alt üst de edebilirsin. Karar senin… Karar verene kadar geç kalmazsan tabi…

Akrep ve Yükselen Akrep

Sabrı, anlayışı, dayanışmayı, sebat göstermeyi öğrenmen gereken bir dönem başlıyor. Kim sayesinde öğreneceksin tüm bunları? Yol arkadaşın, eşin sayesinde… Evliliğinde, birlikteliğinde hareketli ve sakinliğini korumayı gerektirecek deneyimler yaşayabilirsin. Eğer bir eşin yoksa kalıcı bir beraberlik için yönlendirebilirsin enerjini.

Yay ve Yükselen Yay

 Belki de ağrı var boğazında… Konuşamadıkların düğümlendi belki de… Geçmek bilmiyor bir türlü… Belki de boyun ağrısı… En şiddetlisinden. Belki de diyor ki sana. Sağlığına dikkat et… İhmal etme bedenini. Sağlığını korumak için harekete geçmelisin. Daha düzenli ve programlı hale getirebilirsin hareket alanını.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Şimdilerde aşk uğruna savaşma zamanı… Çocukların için harekete geçme zamanı. Ve belki de bir hobi için harekete geçme zamanı. Her ne olursa olsun demek ki bir şeyler için enerji harcama, hayatında bir takım konu başlılarını sağlamlaştırma, garanti altına alma dönemi. Mesela aşkla ilgili kalıcı, sağlam adımlar atabilir, ilişkini ciddi bir aşamaya taşıyabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Bazen en tanıdığın, bildiğin yerde olmak, kendine en iyi hareket alanı bulacağın yerde olmak istersin… Yani yuvanda… Yani evinde… Kendini, yuvan için kalıcı, sağlam adımlar atarken bulabilirsin. Belki de kendine ait bir ev alma arzun daha da artabilir. En azından kendine ait bir oda isteyebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Kardeşinle ilgili konularda çok fazla hareket halinde olabilirsin. Kardeşin için maddi anlamda harcamaların artabilir. Ama öte yandan daha fazla dışarıda olmak isteyebilirsin… Arkadaşlarınla daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsin… Eğer yalnızsan, aradığın aşk yakın çevren arasında karşına çıkabilir.