Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

12 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Gerçekçi ol

Önünde tabloların var… Bir de madde madde sıraladıkların… Yapacakların… Yapmaya söz verdiklerin… İlk sözün ertelemek üzerine olsun… Mesela artık ertelemeye son ver… Akşam yatarken aklına yazdıklarını sabah olunca gerçekleştirebil.

Bugün… İletişim gezegeni Merkür, Başak Burcu’na giriş yapıyor. 30 Ağustos’a kadar… Şimdi yeni bir düşünce sistemi geliştirebiliriz. Mesela daha detaycı olabiliriz. Kusur görme eğilimimiz artar. Dilimize eleştiri hâkim olabilir.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmek senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

İş yaşamı önemli elbette. Dikkat et ama hayatın iş olmasın. Dışarıda da hayat var. Merkür, bu yolculuğunda çalışma koşulların üzerinde düşünmeni sağlıyor. Mesela detaylarda mı boğuluyorsun? Mükemmel olması senin için niye bu kadar önemli? Yoksa gizli bir egon mu var? Her şeyi en iyi ben yaparım diyen. Ekip arkadaşlarınla olan sıkıntılarını yüzlerine söylemekten niye çekiniyorsun?

Boğa ve Yükselen Boğa

Sen uyardın çok. Peki, o uyuyor mu hâlâ? Belki de o yüzden aynı paydada buluşamıyorsun. Sen huzurun tadına varmak istiyorsun. O hep mutsuz, hiçbir şeyden mutlu olamıyor. Sürekli kusur arayışında. Şimdi Merkür bu yolculuğunda “ aşk” hayatınla ilgili fikir veriyor sana. Nasıl biriyle birlikte olursan mutlu olursun. Düşün bakalım.

İkizler ve Yükselen İkizler

Gözün hep dışarıda. Evde vakit geçirmek senin için zor. Şimdi Merkür, bu yolculuğunda evle ilgili kararlarına mercek tutuyor. Evinde kusursuzluk arayışın mı var? Yoksa zihnin gibi odalarında dağınık mı? Ailenle aranda konuşmaların diyalog mu? Yoksa monolog mu?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Konuşma zamanın gelmedi mi? Düşündüklerini anlatmanın. Ama ima etmeden hakikati ezip büzmeden. Duru bir dille. Merkür, bu yolculuğunda iletişim alanından sesleniyor sana. Sözlerinle, ifadelerinle eleştiri dozunu iyi ayarlaman gerekiyor.

Aslan ve Yükselen Aslan

Canın sıkılınca ne yapıyorsun? Kitapçı dükkânına gitmek olabilir mi? Şimdi Merkür, yeni yolculuğuna başlıyor. Bu süreçte seni harcamalarınla ilgili kararlar almanı sağlayabilir. Harcamalarında daha dikkatli olabilir, bütçenin detaylarına hâkim olmanı sağlayabilir. Bu dönemde harcamalarının yönünü düşünebilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Fazla mükemmellik arayışında mısın? Detaylarla uğraşıyorsun kendinle ilgili. Şimdi Merkür, bu yolculuğunda kendinle ilgili kararlar almanı ve üzerinde düşünmeni sağlıyor. Belki sağlıklı yaşamak için yeni adımlar atabilirsin. Belki ifadelerinde “ imalı” anlatımın yerini direkt ifadeler alabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bazen, zihninin gücünü göz ardı edebiliyorsun. Ve bilinçaltı kuyularının karanlıklarını aydınlatmaktan kaçınıyorsun. Şimdi Merkür, bu yolculuğunda sana, zihnin düşüncelerini aydınlatmada yardımcı oluyor. Mükemmellik takıntın, kusursuzluk arayış, detaylarla boğulmanın nedeni üzerinde düşünebilirsin. Belki de bu süreçte, yalnız kalmak sana iyi gelebilir. Kendinle ilgili iyileştirmen gereken yönler olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

 Bu aralar, bir şeyi unutmadın mı? Mesela hayallerini. Umutların vardı beyaz balonlara yazdığın. Merkür, bu yolculuğunda sana hayallerini yeniden öğretiyor. Hayallerine ait düşüncelerini temize çekmek isteyebilirsin. Umutlarını detaylandırıp hayata geçirmek için adım atabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

İş yaşamında mutlu musun? Prensiplerin doğrultusunda hareket edebiliyor musun? Merkür, bu yolculuğunda, kariyer alanında düşünmeni ve yeni kararlar almanı sağlayabilir. Belki de yeni bir iş bulmak isteyebilirsin. Düşüncelerinin odağında işin olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Belki yeniden öğrenciliğe dönmek sana iyi gelebilir. Belki öğretmenlikten yorulmuşsundur artık. Merkür bu yolculuğunda akademik takvimini hareketlendirebilir. Belki bu süreçte yeni bir yolculuk iyi gelebilir sana.

Kova ve Yükselen Kova

Gözlerini kapa ve düşün. Bu zamana kadar yaşadığın dönüşümleri. Her kriz sana yeni bir bakış açısı, yeni bir hayat getirmedi mi? Şimdi Merkür bu yolculuğunda, maddi hayatındaki krizlere ilişkin düşünmeni sağlıyor. Kaynaklarını korumak için detaylı program yapabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Hatırlamak özlemek midir? Yoksa farklı mıdır? Her hatırladığını özler misin? Merkür, yeni bir yolculuğa başlıyor. Ve sana “ evlilik” hakkında düşünmeye sevk ediyor. İlişkin hakkında daha detaylı düşünebilirsin.