Milas’taki yangın kontrol altına alındı

Bakan Pakdemirli, 11 gündür devam eden Milas'taki yangının kontrol altına alındığını açıkladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, düzenlediği basın toplantısında orman yangınlarında son durumu açıkladı. “Milas’taki yangın 31 Temmuz’da başlayan, oldukça büyük bir yangın” diyen Pakdemirli, bu yangında son durumu şöyle anlattı:

“Bu sabah itibarıyla yangın sahası üzerinde uçtuğumuzda neredeyse tamamıyla bitmiş bir yangın vardı. Neredeyse hiçbir yerden tütmeyen dahi alevler vardı. Bu öğle saatlerine kadar böyle devam etti. Akşamüstü saatlerinde hiç beklemediğimiz bir yerde, yine Fesleğen’in kuzeybatısında yangın devam ediyor. Son derece sinsi bir yangın. Bir bitki örtüsü var. Bitki örtüsünü takip ediyor, görüyorsunuz, yeşil. Ama altında sanki başka bir orman varmışçasına yanıyor. Özellikle öğleden sonra saatlerde ortaya çıkıyor. İhtiyatlı olmamızdan dolayı sabah saatlerinde bu yangınla alakalı kontrol açıklaması yapmadık. Öğleden sonra ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Sabah saatlerinde gazeteciler burayı görseydi, “Burada yangın sönmüş” derdi. Burada bir noktada problem var. Yerleşim yerlerinde bir tehdit yok. Şu an itibarıyla Yeniköy Santrali’nde önemli bir risk yok. Bu riskleri aşağı indirmek için arkadaşlar hızlı bir şekilde çalışıyor. 8 helikopter, 5 uçak, 69 arazöz, 10 tanker, 14 ilk müdahale aracı, 29 dozer, 21 ekskavatör, 48 teknik eleman ve 200 yangın işçisiyle Milas yangınına müdahale ediliyor.”

MİLAS’TAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla’nın Milas ilçesindeki orman yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “11 gündür devam eden Muğla Milas yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.