Milas ve Köyceğiz’de yangınlar devam ediyor

14 gün süren 270 orman yangınından 267’si kontrol altına alınırken Muğla Seydikemer’de yeni bir orman yangını çıktı. Yangın kısa sürede kontrol altına alındı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 53 ilde çıkan 270 orman yangınının 267’sinin kontrol altına alındığını duyurdu. Pakdemirli, daha sonra yaptığı açıklamada Aydın Bozdoğan’daki yangının kontrol altına alındığını söyledi.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, makilik alanda başlayıp, ormana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları sürdürülüyor. Alevlerin sarp ve vadinin yer aldığı alanda olması, karadan çalışmayı olumsuz etkilerken, havadan yoğun olarak müdahale ediliyor.

Muğla’nın Milas ilçesindeki makilik alanda yangının etkisi de sürüyor. Yangın bölgesinde 3 uçak, 18 helikopter, çok sayıda arazöz, iş makinesi, itfaiye aracı, su tankeri ve TOMA ile çeşitli kurumlara ait araçlar kullanılıyor.

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde sabah saatlerinde başlayan yangın kontrol altına alındı. Haberi Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından duyurdu. Pakdemirli açıklamasında, “Bugün sabah saatlerinde başlayan Çanakkale Ezine yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.