Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

10 Ağustos 2021 Burç Yorumları

Yanımda taşıdıklarım

Düzenli olmak her zaman kazandırır sana öyle değil mi? Çantanın içinde hep acil durum bantları olur… Çok konuşanların ağzını hemen kapatırsın… Dikiş setin olur… Kopan bir düğmeyi hemen yakalayıp yerine dikebilirsin… Yedek kalemlerin vardır… Yaşadıklarını eksiksiz not edebilmek için… Ve elbette aynan vardır… Kendi gerçekliğinle yüzleşebilmen için.

Bugün Ay Başak Burcu’nda seyr-i seferde… Ay Başak’ta olduğu zaman… Bize kendimize çeki düzen verme fırsatı verir… Hayatımızın yönünü belirlemede destek olur… Duygularımıza, eleştiri ve mükemmeli yakalama arzusu egemen olur… İçgüdülerimiz bize yaşamımızın aksayan yanlarını ya da eksik yönleri bulmada yardımcı olur… Yine bugün günlük işlerimizi her zamankinden daha fazla önemseyebiliriz. Ve sağlığımıza da dikkatli olabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Sen bile şaşırabilirsin kendine… Hayret nasıl da planlı ve düzenli hareket ediyorsun… İşlerini ne güzel tamamlıyorsun. Bu arada birlikte çalıştığın ekip arkadaşlarına fazla eleştirel davranmasan… Birazcık anlayış, birazcık duygudaşlık… Yapabilirsin bence.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bazen ne yapsan kimseyi memnun edemiyorsun… Öyle yapsan olmuyor… Böyle yapsan yine olmuyor… Mutlaka bir taraf memnun olmuyor… Önyargılar, eleştiriler, şikâyetler… Galiba en çok önyargı kalıplarını kıramıyor insan.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Kendine bir iyilik yapabilirsin… Evini toparlayabilirsin mesela… Çünkü ipin ucunu bir kez bıraktın mı toparlamak zor oluyor?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Bahçende çiçeklerinle ilgilenmeye ne dersin? Toprakla uğraşmak sana iyi gelecektir… Çiçeklerin topraklarını havalandırmak… Sararmış yapraklarını ayıklamak… Sulamak… Sahi sen en son ne zaman suladın gönül çiçeklerini?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Bir yoklama yapabilirsin istersen… Mesela elinde neler var?  En güzel yanın ne biliyor musun? İstediğin zaman sınır koyabiliyorsun seni zorlayan insanlara… Biliyorsun sınır çizebilmek bir erdemdir…

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Sana özel güzel bir gün… Güneş’inle birlikte dolaşan bir Ay… Tıpkı Yeni Ay misali… O zaman kendine hizmet edebilirsin… Kendini memnun etmeye çalışabilirsin… Yapabilirsin bence…

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Yeni bir sağlık programı başlatabilirsin kendine… Zihin, beden ve ruh sağlığını birilikte düşünebilirsin… Biliyorsun zihin daha doğrusu düşünceler iyileşmeden beden ve ruh sağlığın daha çok düzelebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Kendini şanslı hissedebilirsin… Bak ne güzel nefes alabiliyorsun… İstediğin yere gidebiliyorsun… İstediğin şeyleri alabiliyorsun… Peki, öyleyse bu şikâyet neden?

Yay ve Yükselen Yay

 Bugün… Belki biraz daha iş yaşamınla ilgili düşüncelere dalabilirsin. Yeni bir proje için başlayabilirsin. Ya da yeni hedeflerini belirleyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Neyin pişmanlığını yaşıyorsun en çok? Yapamadıklarının pişmanlığı mı yoksa yaptıklarının pişmanlığı mı? İkisi de zor bir durum aslında… Peki, keşkelerin var mı? Her keşke seni bir parça geçmişine götürüyor… Geçmişe gidince de dönemiyorsun günümüze.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Sana bir soruyla başlayalım güne… Para kazanan insan mı olmak güzel? Yoksa paranın kazandığı insan olmak mı? Bence sen ilkini seçersin… Para kazanmayı seversin ama insanlığını daha çok…

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Bir çeşit dolunay misali gökyüzü… Güneş’ine tam karşı seyreden bir Ay… Ve her ışık huzmesi sana yeni bir tamamlanma şansı veriyor… Kaygıları, kuruntuları bir yana bırakabilirsin belki…