Konya’daki saldırıda 7 kişiye 19 kurşun

Konya'da, daha önce ırkçı saldırıya uğradığı öne sürülen Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin silahlı saldırı sonucu katledilmesi Türkiye'nin gündemine oturdu.

Konya’da katledilen Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin ön otopsi incelemesi tamamlandı. Yaşar Dedeoğulları’nın amcasının oğlu Erol Şan 7 kişiye toplamda 19 kurşun sıkıldığını söyledi. Evrensel’den Meltem Akyol imzalı habere göre; Konya’da, daha önce ırkçı saldırıya uğradığı öne sürülen Dedeoğulları ailesinden 7 kişi önceki gün katledildi.

Katledilen Yaşar Dedeoğlu’nun amcasının oğlu Erol Şan yaşananları şöyle anlattı:

“Dün akşam 6-7 sıralarında yaşandı. Kaç kişi olduklarını şu an bilemiyoruz. Kamera kayıtları alındı, kaç kişi olduklarını tahmin edemiyoruz. Toplamda 19 kurşun sıkılmış, kafalarına sıkılmış, durum çok acı. İnsanlar kavga dövüş eder ama gidip içerde bir aileyi yok etmek gerçekten çok vahimdir acıdır. Çok büyük bir acı çekiyoruz. Barış ve Yaşar abi ile avukatın yanındaydık. Saat 17.30 civarında avukatın yanından ayrılıp eve gidiyorlar. Bunlar eve girdikten sonra katliam gerçekleşti. Benim tahminim takip edildiler. Kamerada tespit edilmiş, içeriyi giriyor, Yaşar abi ile tokalaşıyor. Daha sonra geliyor, arabanın içinde bir bidon benzin, sol eline alıyor. Silahı da gömleğinin altına koyarak Yaşar abiye 5 kurşun saydırıyor. İlk kurşun Yaşar abiye. Sonra diğer çocuklara sıkmış. Hepsinin mutlaka başına sıkmış. Erol Şan, ailenin daha önce yaşadığı saldırılarda tehdit edildiğini anlattı: Yaşar abi ve çocukların dediğine göre sürekli tehdit alıyorlar. ‘Buradan göçeceksiniz, gidin, yoksa sizi yok ederiz’ diye. Hatta Yaşar abi bunu mahkemede söyleyecekti.”

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada ise saldırganın yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtilerek, ”Olayın iki komşu aile arasında 11 yıldır devam eden anlaşmazlık ve husumetten kaynaklandığı tespit edilmiştir. Eylemin ırkçı nefret saikiyle işlendiğine dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Loading