22 Temmuz 2021 Burç Yorumları

Göçebe

Her şeyin bir düzen içinde işlemeli… Sabah kahvaltı saatin belli… Kahve saatin belli… Mutlaka günlük iş planına uyman gerekiyor… Günlük giyeceğin kıyafetlerin belli… Her şeyin yeri belli… Madem her şeyin yeri belli niye hâlâ kendini göçebe hissediyorsun?

Venüs… Aşkın ve ilişki yönetiminin diğer adı… Yeni bir yolculuk başlangıcında… Artık Başak Burcu’nda seyir halinde…16 Ağustos’a kadar… Biz de bu süreçte ilişkimize yeni bir bakış açısı getirebiliriz. Ve biz bu süreçte fikirlerimizin sürekli değiştiğine tanık olabiliriz… Hesaplarımızı ve bütçemizi koruyabilmek adına daha istekli olabiliriz… Yeni bir eğitime başlayabiliriz… İlişkimizde daha kuşkucu ve kuruntulu olabilir… Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayabiliriz…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir süreç önünde sana yol gösteren… Yolunu, yönünü aydınlatmak için… Şimdi düşün bakalım… Çalışma sisteminde yeterince verim sağlayabiliyor musun? İşlerini tam zamanında bitirebiliyor musun? Daha planlı çalışabilmen için neler yapabilirsin? Bu arada kulak sağlığına ve sindirim sistemi sorunlarına da dikkat etmelisin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Endişelerinle kendi kendini zora soktuğunun farkında mısın? Hani sen rahat biriydin… Şimdi… Özellikle aşk ve çocuklarla olan iletişiminde mantıklı davranma, sorunları kuruntuya çevirmeden akılcı yöntemle çözme zamanı… Eğer varsa hoşuna gitmeyen bir durum ya da konu, konuşma ve anlatma zamanı.

İkizler ve Yükselen İkizler

 Bugünlerde aklında, fikrinde evinle, yaşam ünitenle ilgili konular var… Evinde yeni bir düzenleme getirmek, belki de yeni bir kitaplık almak niyetindesin.Belki de yeni bir ses sitemi kuracaksındır eve… Teknolojik aletlerinle ilgili yenileme yapmak isteyebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Biraz kabuğunu kırmak sana iyi gelecektir… Şu sıralar özellikle iş yaşamında bir hayli zorlanıyorsun… O nedenle kendine yeni bir uğraş iyi gelebilir. Mesela, bir blog açabilirsin… Fotoğrafçılık kursuna belki gidebilirsin… Web sitesi tasarımıyla ilgilenebilirsin. Kendini geliştirecek bir şeylerle ilgilenmelisin bu ara.

Aslan ve Yükselen Aslan

Kitap listen hazır mı? O halde istediğin kitapları alabilirsin. Paranı biraz daha seni geliştirecek kaynaklara aktarmak isteyebilirsin. Kitap gibi, yeni bir eğitim gibi… Öte yandan finansal harcamaların için yeni bir bütçe planı hazırlayabilirsin. Gelir ve giderlerin birbiriyle uyumlu olması lazım. Sen hep bunu unutuyorsun da hatırlatayım bir kez daha dedim.

Başak ve Yükselen Başak

Şimdi biraz da kendini oku… Kendini anla… Kendi isteklerini belirle… Başkasını eleştirmek en kolayı… Önce kendini eleştir ve yeniden yapılandır hayatını. Başına gelen şeylerin sorumlusu bir başkası değil… Hiç kimse değil… Başkalarını suçlamak en kolayı… Sen zoru başar ve kendine, hayatına sahip çık.

Terazi ve Yükselen Terazi

 İdrak etmek… Galiba hayatın en sihirli terimi… Nedenleri, niçinleri anlayabilmek… Hayatı farkındalıkla yaşamak… Şimdilerde, yastık altı hikâyelerinde mutlu sonlar bekliyor seni… Doğru sorularına, doğru yanıtlar alabilirsin… Gelişim hanene kuruntu, vesvese ve endişe olarak yansıyan şeylerin neden olduğunu kavrayabilirsin… Ve bu sayede zihin sesinin konuşmalarına bir nebze kulak tıkayabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Hiç de düşünmemiştin aslında… Bu aralar… Kendini yeni bir oluşumun içinde bulabilirsin… Mesela, yeni bir derneğe üye olabilirsin. Hayatta daha katılımcı ve aktif bir rol üstlenebilirsin.Sosyal çevrenle, arkadaşlarınla bir arada olmak isteyebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

 Beyaz yakalıysan… Hayatının en odak noktası haline geliyor kariyerin… Senin de bu aralar kariyer hayat öykünde daha fazla öne çıkıyor. Kendini sorgulayabilirsin bu süreçte… Doğru işimi yapıyorsun? Doğru bir çalışma planın mı var? Görevlerini zamanında ve kusursuz bitiriyor musun?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Atlasan bir gemiye… Karşı kıyıya ulaşsan… Bu aralar en çok hayalini kurduğun şey tatil… Ama biraz uzakta bir tatil… Herkesten ve her şeyden uzakta… Kendinle baş başa olacağın, kucağında kitabınla kumsalda uzanacağın bir tatil… Sen hayalini kur. Gerçekleşmemesi için ne sebep olabilir ki?

Kova ve Yükselen Kova

Sen ne kadar önem vermesen de maddi kaynaklar olmadan yaşam devam edemiyor… Ve artık finansal okuryazarlığı öğrenmek durumundasın. Gelir ve giderlerini düzenleyebilirsin. Harcama kalemlerini azaltabilmenin yoluna gidebilirsin. Ve tasarruflu yaşamayı, küçük birikimleri hayatına katmayı deneyimleyebilirsin. Mevduat hesabı açabilirsin kendine mesela…

Balık ve Yükselen Balık

Şimdi konuşma zamanı… Konuşma derken diyalogdan bahsediyorum… Monologdan değil… Hele bir sorunu en ince ayrıntısına kadar detaylandırarak büyütmekten hiç bahsetmiyorum