Serter’den Turizm Teşvik Kanunu eleştirisi

İzmir Milletvekili Bedri Serter, turizmin iktidarın oyuncağı haline geldiğini söyledi.

Üç aya yakın bir zaman önce TBMM’ye gönderilen ancak komisyon görüşmeleri sonrası içerisinde yer alan tartışmalı maddeler nedeniyle geri çekilen ve sonrasında yeniden TBMM Genel Kurulu’na getirilen Turizmi Teşvik Kanunu üzerine Serter söz aldı. Serter, konuşmasında, söz konusu kanunun adının teşvik olsa da ceza kanunu niteliği de taşıdığını aynı zamanda da bir milli güvenlik sorunu da olduğunu söyledi. Serter, “Türkiye ekonomisinin yapı taşı, kalkınmanın ve toplumsal barışın öncü gücü olan turizm yok edilmek istenmektedir” dedi ve sordu “Turizmi dibe vurdurmak için neden bu kadar uğraşıyorsunuz?”

Serter, TMMOB’un Çeşme raporunu TBMM gündemine taşıdı

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle 2019’da gündeme gelen ve halktan bir süre gizlenen Çeşme Turizm ve Kültür Koruma ve Geliştirme Bölgesi’ne dair 2 yıl sonra TMMOB tarafından yayınlanan raporu gündeme getirdi. Serter şöyle konuştu:  “Çeşme yandaşlara peşkeş çekilmeye çalışılıyor, 25 milyar dolar değerinde olduğu söylenen proje, halkın kasasına değil birinin cebine gitmesi için planlanıyor. TMMOB’un raporunda da söylendiği gibi geleceğimize darbe vuruluyor. Çeşme’mizin, Türkiyemizin, gelecek nesillerimizin varlıkları yok ediliyor. Doların yeşilini değil doğanın yeşilini koruyun.”

” Sektörü turizm emekçileriyle şaha kaldırmak boynumuzun borcu olsun”

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Bakanlığın “Eğlenin, aşılandım” reklamını da TBMM Genel Kurulu’na taşıyarak “Bu iktidarın turizme kaybettirdiklerini biz en yakın iktidarımızda yeniden kazandıracağız. Turizmi en yakın iktidarımızda dünyanın yeniden parlayan yıldızı yapmak, turizm emekçileri ile birlikte şaha kaldırmak boynumuzun borcu olsun” diye konuştu. 

Loading