2 Temmuz 2021 Burç Yorumları

İki düz bir ters

İlmik ilmik ördün hayatını… Kendi ellerinle… Bazen çile oldu yumakların… Düğümlendi… Ama çözdün… Yine örmeye devam ettin… Kendi ellerinle… Kendi gücünle…

Bugün… Hayatımızın mücadele noktası Mars’la öğretmen Satürn karşı karşıya geliyor… Karşı karşıya geliyorlar gelmesine de, günün sonunda uzlaşı kaçınılmaz gözüküyor… Her ne kadar karşı karşıya gelseler de birbirlerini besliyorlar… Biri ateş, biri hava… Kaynakları buluşunca doğru zamanda… Hayatımıza nefes gelecektir mutlaka…

Gökyüzü çok şey anlatır. Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bir gün, mutlaka diğer günden farklı olmalıdır. Gün gelir enerjini kariyerin için harcarsın, gün gelir arkadaşların için ya da içinde filizlenen umutların için. Bugün biraz paylaşım günü. Kırgınlıklarını, kızgınlıklarını, can kırıklarını gönüldaşlarınla paylaşma zamanı.

Boğa ve Yükselen Boğa

 Hareket planın var her zamanki gibi. Ama nereden yol alacağını bilmeme hali sarsıyor seni. Neyse ki az kaldı. Biraz daha sabret. Gerçi sabır ve sen birbirinize tezat manadasınız ama olsun. Bugün iç sesini bir dinle bak bakalım ne diyor. Mesela evle mi ilgilen diyor? Ya da hadi artık çalış mı diyor? 

İkizler ve Yükselen İkizler

 Anlatmak en iyisi.. Hiç bir şey tutmamak içinde. Sen anlat sustuklarını… Paylaş içinden geçenleri…Çekinmeden, endişe duymadan, eleştirilmekten korkmadan. Bir de her duyduğuna hemen inanma…Önce bir akıl süzgecinden geçir sana anlatılanları

Yengeç ve Yükselen Yengeç

 Kısa bir zaman kaldı aslında…Günler…Biliyorum son bir kaç haftadır hayat enerjini, eforunu kendine dönüştürmek için harcıyorsun. Ve bir de maddi krizlerini dönüştürmek için. Kazandığın para yeterli mi? Daha fazla kazanmak için neler mümkün? Şimdi nefsini terbiye etme zamanı

Aslan ve Yükselen Aslan

 Çatışmalar, yüksek sesle bağırmalar, ağzından çıkanın kulağının duymadığı zamanlar… Son bir kaç haftadır enerji yakıtındı.. .Şimdi bir “ter”le topla yaşadıklarını… Neler seni sinirlendirdi? Neler için, kimler için uğraş verdin bu kadar çok? Şimdi de bu soruların yanıtları için alın teri dök bakalım.  

Başak ve Yükselen Başak

 Bir kedi gibi yaşamak ne güzel olurdu değil mi? Kucağından bırakmak istemediğin tekir kedi gibi mesela… Uyumak serin yerde…Gölge bir salıncakta….Kucağına düşmek” aşk”ın…Mırıldanarak anlatmak sevdiğini…Belki yolunu kaybettin. O zaman yıldızlara bak yönünü bulmak içim.

Terazi ve Yükselen Terazi

Çok uğraş verdin..çok enerji sarfettin…Çocuğun için, çocukluğun için, içindeki çocuk için.  Son bir kaç haftadır bu konular seni hareketlendirdi. Gündemini meşgul etti. Bugün geçirdiğin süreci düşün. . Eksik yönlerini tamamlamaya çalış mesela. Ya da neler yapman gerekenleri irdele.

Akrep ve Yükselen Akrep

 Zamana zaman tanımak gerekiyor bazen… Çok fazla kurgulamadan, zihinde senaryolar üretmeden beklemek… Son birkaç haftadır tüm enerji kaynaklarını kariyerinde kullanıyorsun. Ama hep bir depresif hallerde geziniyorsun. Yaptığın işe, hazırladığın sunumlara belki de güvensizliğin.  Şimdi dört günlük bir süre var önünde. Bu karamsar buluttan kendini çıkarmak için.

Yay ve Yükselen Yay

Son birkaç haftadır…Aslında otuz uzun günden fazladır… Hep bir tema üzerinde yoğunlaşıyor hayatın…En yakınındakiler, en sana benzeyenler, en senden destek alanlar…Aynı yerden hayata tutunduğun…Yani kardeşin…Çok uğraştırdılar seni… Neyse ki az kaldı…Dört gün sonra daha rahat hissedebilirsin kendini…Bu arada kısa bir yolculuk yapmaya ne dersin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Son birkaç hafta…Toplamda 30 günden de fazla…Birikenler…Aslında birikmesi gereken ama birikmeyenler…Elden uçup gidenler…Bugün biraz ruhunu sıkabilir bu durum… Yani son günlerde neden harcamaların arttı? Neden sürekli her şey bir masraf kalemi olarak yazılıyor? Bugün ruhunun gerçeklerle yüzleşme zamanı.

Kova ve Yükselen Kova

 Kendini ortaya koymaktan çekinmediğin zamanlar…Son birkaç haftadır yani 30 günden daha fazla… .Kendini ifade etmeyi öğrendiğin, kendin için adım atmaya başladığın zamanlar. Bu son dört günü iyi bir harmanla… Sapla samanı ayır… Ruhuna dokunmayanların hayatında uzun nefes almasına izin verme.

Balık ve Yükselen Balık

 Hep kendini yenileme telaşında insan. Kendini onarma, tamir etme. Önünde dört gün var. Önce “ruh”, önce “ anne”, önce “annelik”, önce “ duygular” Bilinçaltının hazine sandıklarını ortaya çıkarma, havalandırma, bohçaları temizleme ve lavanta ekme zamanı.