Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Okul alışverişinde internet mi Kemeraltı mı?

13.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Avantajix.com’un araştırmasına göre, semt kırtasiyecileri ve AVM’lerde 300-500 lira olan okul çantası seti, Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149,  Kemeraltı’nda 147 lira.İnternetteki sanal mağazalarda ise okul çantasını 111,5 liraya doldurmak mümkün.İnternetteki sanal mağazalarda okul alışverişinin, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ucuzluk merkezlerinden bile uygun fiyata yapılabildiği belirlendi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına birkaç gün kaldı. Öğrenciler, arkadaşlarına kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken; veliler, okul alışverişinin derdindeler. Birçok okul ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemelerinin listesini hazırlayarak velilere dağıttı.

Okul çantası, beslenme çantası, suluk, kurşun kalem, kırmızı kalem, sulu boya, pastel boya, defter, silgi…. Liste uzuyor da uzuyor. Anne-babaları her okul döneminde sıkıntıya sokan kırtasiye malzemeleri cep yakar cinsten.Semt kırtasiyecileri ve AVM’lerde kalitesine göre bir okul çantası, 300-500 lira arasında doluyor. Bazen bir ailede birden fazla çocuğun olması ebeveynleri sıkıntıya sokuyor. Anne-babalar da aile bütçesini sarsmadan bu işin altından kalkmanın yollarını arıyor.

Üç büyük ilde en uygun fiyatlarla okul malzemesi almak isteyen velilerin gidecekleri adresler belli. İstanbul’da Mahmutpaşa, Ankara’da Ulus, İzmir’de de Kemeraltı.

Ucuzluklarıyla nam salan bu alışveriş merkezlerinin tahtları, son yıllarda sanal rakiplerince sallanmaya başlandı. İnternetteki birçok dijital mağazadan, bu merkezlerin fiyatının da altında okul alışverişi yapmak artık mümkün.

400’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com, üç büyük kentin ucuzluk merkezleri ile internetteki mağazaların fiyatlarını karşılaştırdı.Buna göre, ilkokulda ara sınıfa gidecek bir öğrencinin okul çantası, beslenme çantası, suluk, içerisinde 5 kurşun kalem, silgi, kırmızı kalem, kalemtraş, makas ve yapıştırcının bulunduğu kalem kutusu ile boya takımlarından oluşan set, Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149, Kemeraltı’nda ise 147 liraya doluyor.

Pratik kullanımının yanı sıra ürün çeşitliliği ve uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan online alışveriş platformları ise, 111,5 lira ile üç büyük kentin ucuzluk merkezlerini geride bırakıyor.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral, internetten alışverişin ucuzluğunun yanı sıra rahatlığı ile de tercih edildiğini belirterek, “Online alışveriş yapmayı tercih eden veliler, istedikleri bir yerden internete bağlanarak kısa bir süre içinde birçok seçeneğe ulaşabiliyorlar. Ücretsiz kargo hizmetiyle de ucuzluk merkezlerine gitmek için gereken ulaşım masraflarından da kurtuluyorlar. Online alışveriş sitelerinde kayıtlı, şeffaf ve faturalı işlem yapmak kullanıcılara güven veriyor. Ayrıca, sanal mağazalara Avantajix.com üzerinden giderek, yaptıkları her alışveriş karşılığında nakit para iadesi kazanarak,okul alışverişleri karşılığında hiç hesapta olmayan ekstra paralar kazanabiliyorlar” dedi.

İlkokulda ara sınıfta okuyan bir öğrencinin okul çantasındaki malzemelerin, ucuzluk merkezindeki ve internetteki fiyatları şöyle:

Malzeme Mahmutpaşa Ulus Kemeraltı İnternet

Okul Çantası  22 25 23 20

Beslenme Çantası 15 15 14 9,7

Suluk 12 13 14 8,5

Kalem Kutusu 7 8 7 6

Kutu İçeriği 32 36 36 26

10 Adet Defter 38 40 37 30

12’li Kuruboya 4 4 5 3,8

6’lı Keçeli Kalem 4 4 5 4

18’li Pastel Boya 4 4 6 3,5

-----------------------------------------------------------------------------

Çanta Toplamı: 138 149 147 111,5

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Manisa'nın Demirci ilçesinde ormanlık arazide birden yola çıkan ayı, o sırada arabasıyla yoldan giden bir vatandaş tarafından fotoğraflandı. Manisa Doğa Koruma ve Mill...

Makyajınız terlediğiniz için siliniyor mu? Bazı ürünler makyajın yüzde kalmasını sağlıyor.

Aydın'ın Didim ilçesinde yerleşik olarak yaşayan bir grup yabancı, Çamlık Mahallesi sınırları içerisindeki kıyı temizliği gerçekleştirdi.

Aydın’da geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşi festivallerinde sahipleri boğalardan daha öfkeli ve kızgın çıkınca boğa güreşi arenası ringe dönüştü.

Dünyanın en pahalı 10 şeyi nedir? Dünyanın en pahalı ürünleri arabadan gıdaya, giyimden heykele çok çeşitli. İşte listemiz.

Sosyal medyada dolaşan görüntü izleyenlere 'nasıl ya' sorusunu sordurtuyor.

Türk bilim insanı insanların doğru beslenerek 175 yaşına kadar yaşayabileceğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test