Netmarble, Kabam’ın Vancouver Stüdyosu’nu satın alıyor

26.12.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

MARVEL Contest of Champions oyunu ilk 10’daki yerini korurken, yeni Transformers oyunu 2017’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak. Netmarble anlaşmaya Müşteri Destek ve çeşitli ekipleri de dahil edecek.

Asya’nın en hızlı büyüyen mobil oyun şirketi Netmarble Games Corp.,mobil cihazlar için ücretsiz oynanabilen MMO’larda dünya lideri olan Kabam’ın, Vancouver Stüdyosu’nu satın alacağı bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Satın alma işlemlerinin 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

 

2 YILDIR ZİRVEDEN İNMEYEN OYUN

Tüm dünyada sevilen MARVEL Contest of Champions‘tan sorumlu olan Kabam’ın Vancouver birimi, sektördeki en başarılı ve en değerli mobil oyun stüdyolarından biri. Söz konusu oyun Aralık 2014 tarihinde piyasaya çıktığından beri 450 milyon dolardan fazla gelir getirdi, 90 milyondan fazla indirildi ve halen App Store’un en çok gelir getiren oyunlar listesinde ilk 10 sıradaki yerini koruyor.

 

Vancouver Stüdyosu, büyük merakla beklenen TRANSFORMERS: Forged to Fightoyununu 2017’nin ikinci çeyreğinde tüm dünyaya sunmayı planlıyor. Transformers, çizgi roman, animasyon, film ve oyuncaklardaki popülerliğiyle yıllardır dünyanın dört bir yanından hayranlara sahip bir marka.

 

Netmarble, Kabam’ın Vancouver Stüdyosu’na ek olarak, şirketin Austin merkezli Müşteri Destek ekiplerini, San Francisco merkezli İş Geliştirme, Pazarlama ve Müşteri Edinme ekiplerinin bir kısmını devralacak. Bu sayede Netmarble, dünyanın dört bir yanındaki oyuncularının sorunsuz destek ve hizmet almasını sağlayacak.

 

NETMARBLE ABD PAZARINDA GÜÇLENECEK

Netmarble Games Chief Global Officer Seungwon Lee, “Hem oyun geliştirme alanında en iyilerden biri olduğunu, hem de Amerika da dahil batı pazarında ticari yetkinliğini kanıtlamış olan Kabam Vancouver Stüdyosu’nu devralmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu anlaşma sayesinde, Netmarble’ın Amerika da dahil batı pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Kabam CEO ve Kurucu Ortağı Kevin Chou ise, “Vancouver Stüdyosu, sahip olduğu yaratıcılığı devralacak ve oyun geliştirmede yeni bir jenerasyona taşıyacak seçkin bir organizasyona katılıyor. Vancouver Stüdyosu ile başardığımız işlerden oldukça gururluyuz ve ekibimizin birinci sınıf çalışmalarını Netmarble ile de sürdüreceğini biliyoruz. Küresel bir kitle için harika oyunlar yaratmaya devam edeceklerinden şüphemiz yok.” şeklinde konuştu.

 

Satın alma sürecinde Kabam, Inc.’in mali danışmanlığı görevini Bank of America Merrill Lynch, hukuk danışmanlığı görevini de O’Melveny & Myers, LLP yürütüyor. Netmarble Games Corp.’un hukuk danışmanlığını ise Ropes & Gray LLP yapıyor.

 

Netmarble Games Corporation Hakkında

Netmarble Games Corp. muhteşem bir mobil oyun tecrübesi sunarak dünya çapında her yaştan kitleleri eğlendirmeyi amaçlar. 2000 yılında Kore’de kurulan Netmarble, Asya’daki en hızlı büyüyen mobil oyun şirketidir ve sürekli olarak küresel düzeyde en üst geliştirici ve yayıncılardan biri olarak listelenmektedir. 3.000’in üzerinde çalışanıyla Netmarble, MARVEL Future Fight, Seven Knights, EvilBane: Kuzgunların Yükselişi/RAVEN ve Paramanya’nın aralarında bulunduğu en başarılı mobil oyunlardan bazılarını üretip sunmaktadır. Önde gelen gündelik (casual) oyun geliştiricisi Jam City’nin en büyük ortağı olan Netmarble’ın aynı zamanda Asya’nın en büyük eğlence şirketi CJ E&M Corporation, Asya’nın en büyük Internet şirketi Tencent Holding ve lider MMO şirketlerinden NCsoft ile stratejik bir işbirliği vardır. Daha fazla bilgi için www.netmarble.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Netmarble Games’in İstanbul merkezli ofisi Netmarble Turkey; Paramanya, Wolfteam, MARVEL Future Fight ve Seven Knights gibi başarılı oyunlar için pazarlama, yerelleştirme, halkla ilişkiler, QA ve IT hizmetleri sunar. Daha fazla bilgi için www.netmarbleturkey.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kabam Hakkında

Kabam, Inc. (“Kabam”), Apple App Store, Google Play ve Amazon Appstore'daki kanalları üzerinden, dünyanın dört bir yanından kitlesi için mobil cihazlara yönelik MMO oyunları yaratıyor, geliştiriyor ve yayımlıyor. Şirketin değeri 1 milyar doların üzerinde ve 2012’den beri kâr getiriyor, ayrıca her biri 100 milyondan fazla gelir getirmiş olan altı adet oyunda imzası var. Dünyanın dört bir yanında 700’den fazla çalışana sahip olan Kabam’ın genel merkezi San Francisco’da bulunuyor. Yatırımcıları arasındaysa Alibaba, Canaan Partners, Google, MGM, Intel, Pinnacle Ventures, Redpoint Ventures, Warner Bros. ve daha pek çoğu sayılabilir. Kabam hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.kabam.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MediaTek yeni sınır bilişim Yapay Zeka Platformu ve çok platformlu tüketici cihazları için geliştirdiği Yapay Zeka teknolojilerini CES 2018’de tanıttı. MediaTek teknol...

Türkiye nüfusunun yüzde 26,5'ini oluşturan 21 milyon kullanıcı, e-ticaret kanalları üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Alışveriş severlerin ilgi gösterdiği kat...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 2017 üçüncü çeyrek pazar verilerini açıkladı. Eylül 2017 sonu itibarıyla 2.598.408 elektronik imza ve 476.202 mobil imza olmak ...

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec'in düzenlediği Boğaziçi Bilişim Ödülleri bu yıl 5. kez sahiplerini buldu. 14 Aralık’ta Albert Long Hall'de gerçekleşen töre...

Elon Musk geleceğin kamyonunun tanıtımının bu perşembe yapılacağını duyurdu.