86. İzmir Enternasyonal Fuarı sona erdi

28.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 86. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), dün sona erdi.86. İEF, Uluslararası Kültür-Sanat-Gösteri Şöleni olarak ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 86.İzmir Enternasyonal Fuarı’nın son günü yine İzmirlilerden yoğun ilgi gördü. Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda Folkart Academy öğrencileri Sersefil Müzikali’ni ikinci kez sahneledi. Mogambo’da ise Zuhal Olcay sahne aldı. İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde de, Beni “Nükhet Duru” Sanıyorlar kabaresinde sanatçı Nükhet Duru izleyicilerle buluştu. Fuarı gezen Gazeteci-Yazar Hıncal Uluç, fuarın çok kalabalık gördüğünü ve bunun fuarın başarılı olduğunun göstergesi olarak nitelendirdi. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İEF’ye ikinci kez sponsor olmaktan onur duyduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

NÜKHET DURU’DAN FOLKART’A TEŞEKKÜR

Beni Nükhet Duru Sanıyorlar isimli kabarede, 40 yılı aşkın müzik kariyerinde Türk pop müziğine damgasını vuran Nükhet Duru’nun hayatı, yaşadıkları, acı ve tatlı anıları, yol arkadaşları bizzat Nükhet Duru tarafından anlatıldı. Gösteri izleyicileri unutulmaz şarkılarla bazen hüzünlendirdi, bazen güldürdü.

Fuarin son gününde İzmirlilerin büyük ilgisiyle karşılaşan ve İzmirlilere çok eğlenceli bir gece yaşatan Nükhet Duru, “izmir benim canım hatta herşeyim. Anlayın artık ne kadar çok sevdiğimi. Yıllardır İzmirli biliniyorum. Bu da İzmirlilerin beni ne kadar çok sevdiğini ve kabullendiğini gösterir. Her şey için İzmirlilere teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra İzmir Fuarında sanatsal etkinliklere daha çok yer verilmesini istiyorum. Özellikle bu konuda daha çok çalışma yapılmalı. Bunun dışında Folkart'a da sanata verdiği destek ve kol kanat germesinden dolayı bütün sanatçılar olarak teşekkürü borç biliyoruz. Umarım bu sanat desteği sürekli devam eder” dedi.

YILLAR SONRA YİNE MOGAMBO’DA

Mogambo Caz Geceleri’nin son konuğu ise ünlü sanatçı Zuhal Olcay oldu. Zuhal Olcay, unutulmaz eserlerini seslendirerek dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı. Yaklaşık 3 saat aralıksız sahnede kalan Olcay, “İzmir’i çok seviyorum. Mogambo’da ilk defa 1993 yılında sahne almıştım. Şimdi yeniden Mogambo sahnesindeyim” diye konuştu.

FOLKART ACADEMY OYUNU

Fuarın son gününde gerçekleştirilen bir diğer önemli etkinlik ise Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile kendi bünyesinde kurduğu Folkart Academy, bünyesinde tiyatro eğitimi alan öğrencilerin, ilk oyunları Sersefil Müzikali oldu. “Sanata Değer” sloganıyla yola çıkan Folkart Academy’de tiyatro eğitimi alan öğrenciler, usta tiyatro sanatçıları ile aynı sahneyi paylaştı. Müzikali Bora Severcan yönetti. İzleyicilerden yoğun alkış aldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

86.İzmir Enternasyonal Fuarı’nı değerlendiren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda fuara sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Organizasyon ekibinin uzun süredir her türlü detayla ilgilenerek, 10 günlük fuara hazırlandığını dile getiren Sancak, “Tüm etkinlikler yoğun ilgi gördü. Fuar yeni bir yola girdi. Eski günlerine benzemeye başladı. Ses sanatçıları, tiyatro sanatçıları, gösteri dünyasının ünlü isim ve grupları İEF’de ziyaretçilerle buluştu. Tüm bunlara katkımız olduğu için mutluyuz. Bu süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ’la çok olumlu pozitif bir işbirliği yaptık. Bu sene yine fuara mutlu bir şekilde veda ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FUARA HINCAL ULUÇ DEĞERLENDİRMESİ

Gazeteci-Yazar Hıncal Uluç, fuarı gezdi. Sanat Sokağı’nda İzmir Sanat Atölyesi’nin standında ebru yaptı. Ebru sanatına gönül verdiğini ve çok önemsediğini anlatan Uluç, yaptığı çalışma ile objektiflere poz verdi. Fuarı değerlendiren Hıncal Uluç, “Benim bir tek değerlendirme ölçüm var. Fuarı ben bu akşam gerçekten çok güç gezdim. İşte ölçüm bu. İzmir Fuarı’nın sokaklarında, yollarında sanki bir otobüs içindeymiş gibi ‘lütfen’ deyip ilerleyebiliyorsan; o fuar başarıya ulaşmıştır. İzmir Enternasyonal Fuarı eski günlerine dönüyor diyebilirim” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Uluslararası projelerde de yer alarak Anadolu müziğini dünyaya tanıtan, katıldığı folk müzik ve dans yarışmalarında birincilik, ikincilik ve üçüncülükler alarak önemli...

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, yeni eseri “Yürüyen Köşk - Atatürk Anısına Opus 72" eserini İzmirli sanatseverler için seslendirecek. Konser, 15 Ocak Paz...

Senaryosunu Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun yazdığı ve yönettiği, “İki Yaka Yarım Aşk” adlı kısa film 29 Ocak’ta saat 20.00’de İzmir Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde gösteri...

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 12’inci kez düzenlenen ve kadınların hayata bakış açılarını fotoğraflarıyla yansıttıkları ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fot...

Resimlerini, varla yok arası bir mekan algılaması içindeki varlıkların yeni ve çok boyutlu bir yaşam-ilişki arayışlarının eşzamansal ve görsel saptanmaları olarak değe...