Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemalpaşa'ya TOKİ müjdesi

7.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TOKİ Kemalpaşalıların hayali 679 konuttan oluşan karma proje konseptindeki yeni projenin ihalesini 28 Eylül’de yapıyor. Projenin başlaması ile birlikte Kemalpaşalıların hayali olan bir proje daha gerçeğe dönüşüyor.

TOKİ karma proje konseptinde yeni proje inşa etmeye hazırlanıyor. 679 konuttan oluşacak yeni projenin yapım ihalesi 28 Eylül'de yapılacak. İhale tarihinin netleşmesi ile birlikte Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve beraberindeki heyet ile birlikte projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulundular.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, uzun uğraş ve çalışmalar sonucunda Kemalpaşa’da yepyeni bir konsept ile TOKİ tarafından konut yapımına başlanılacağını söyledi.  Başkan Uğurlu, “Büyük şehirlerde dar ve orta gelirlere özel projeler inşa ederek vatandaşın konut almasını kolaylaştıran  TOKİ  bu kez Kemalpaşa’da  yeni proje inşa edecek. 679 yeni konut TOKİ'nin  inşa edeceği proje Kemalpaşa’mızın Çambel-Akalan bölgesinde yer alıyor. Proje kapsamında 679 adet konut, 22 adet ticaret alanı, cami, 16 derslikli ilkokulu ve 16 derslikli ortaokulu inşa edilecek” dedi.

Projenin karma projeler konseptinde inşa edileceğini ifade eden Başkan Uğurlu, “Proje konutlar dışında bir çok isteğe yanıt verecek. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça sevindirdi. Çalışmalarımız sadece TOKİ ile sınırlı değil. Kemalpaşa’yı dört başı mamur hale getirmek için başlattığımız birçok çalışma biterken bazıları ise devam ediyor. Hizmetkarı olduğumuz necip Kemalpaşalılar her şeyin en iyisini hak ediyor, bizde bu doğrultuda en güzel şehrin en güzel ilçesi olmak için sınırları zorlayarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün ilçemizin hayallerinden biri olan bir projenin vermiş olduğumuz uzun uğraşlar sonucunda hayata geçeceği alanda Sayın Vekilimizle birlikte incelemelerde bulunduk. Vekilimiz Kerem Ali Sürekli'nin de bize büyük destekleri olmuştur. Ben kendisine Kemalpaşalı hemşerilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise 2 bin 500'lük TOKİ projesinin ilk etabı olan 679 konutluk projenin ihalesinin 28 Eylül'de gerçekleşeceğini vurguladı. Sürekli, "600 dönümlük gayet güzel bir alan havası ile manzarası ile yaşanılacak bir bölge. Proje etap şeklinde yapılacak ve en kısa sürede tamamlanacak.  Belediye başkanımızın yaptığı çalışmalarla Kemalpaşa baştan başa yeniden inşa edilecek. Kemalpaşa'ya ve Kemalpaşalılara hayırlı-uğurlu olsun diyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 3194 sayılı İmar Kanunun geçici 16’ıncı Maddesi uyarınca düzenlenen İmar Barışında, Tapu ve Kadastro süreci netleşti. Altın Emlak Gene...

Türkerler Holding’in, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projelerinde başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. Kampanyanın ilk haftasında Mahall Ankara’yı ziyaret eden...

Emlak Uzmanı Meriç: Emlakçılık önümüzdeki yüzyılın en iyi 5 mesleği arasında olacak

Sağlık alanındaki tecrübesini inşaat ile harmanlayarak ortaya Türkiye’de eşi bulunmayan bir konsept çıkartan Yanık Sağlık Grubu, yeni projesi Yamaç Sağlık Rezidans ile...

Ontan Grup imzası ile İzmir’in yeni merkezi Bayraklı’nın merkezinde yükselen MODDA Bayraklı’da yaşam başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği yüzde 20 indirim kampanyasına b...

Türkiye ve KKTC’de 50 yıldır özgün projeler gerçekleştiren Barış İnşaat tarafından Ankara’da inşa edilen İncek BellaPais Konutları, Başkent’te Akdeniz havası estirecek.

Yazarlar
Website Security Test