Kemalpaşa'ya TOKİ müjdesi

7.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TOKİ Kemalpaşalıların hayali 679 konuttan oluşan karma proje konseptindeki yeni projenin ihalesini 28 Eylül’de yapıyor. Projenin başlaması ile birlikte Kemalpaşalıların hayali olan bir proje daha gerçeğe dönüşüyor.

TOKİ karma proje konseptinde yeni proje inşa etmeye hazırlanıyor. 679 konuttan oluşacak yeni projenin yapım ihalesi 28 Eylül'de yapılacak. İhale tarihinin netleşmesi ile birlikte Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve beraberindeki heyet ile birlikte projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulundular.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, uzun uğraş ve çalışmalar sonucunda Kemalpaşa’da yepyeni bir konsept ile TOKİ tarafından konut yapımına başlanılacağını söyledi.  Başkan Uğurlu, “Büyük şehirlerde dar ve orta gelirlere özel projeler inşa ederek vatandaşın konut almasını kolaylaştıran  TOKİ  bu kez Kemalpaşa’da  yeni proje inşa edecek. 679 yeni konut TOKİ'nin  inşa edeceği proje Kemalpaşa’mızın Çambel-Akalan bölgesinde yer alıyor. Proje kapsamında 679 adet konut, 22 adet ticaret alanı, cami, 16 derslikli ilkokulu ve 16 derslikli ortaokulu inşa edilecek” dedi.

Projenin karma projeler konseptinde inşa edileceğini ifade eden Başkan Uğurlu, “Proje konutlar dışında bir çok isteğe yanıt verecek. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça sevindirdi. Çalışmalarımız sadece TOKİ ile sınırlı değil. Kemalpaşa’yı dört başı mamur hale getirmek için başlattığımız birçok çalışma biterken bazıları ise devam ediyor. Hizmetkarı olduğumuz necip Kemalpaşalılar her şeyin en iyisini hak ediyor, bizde bu doğrultuda en güzel şehrin en güzel ilçesi olmak için sınırları zorlayarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bugün ilçemizin hayallerinden biri olan bir projenin vermiş olduğumuz uzun uğraşlar sonucunda hayata geçeceği alanda Sayın Vekilimizle birlikte incelemelerde bulunduk. Vekilimiz Kerem Ali Sürekli'nin de bize büyük destekleri olmuştur. Ben kendisine Kemalpaşalı hemşerilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise 2 bin 500'lük TOKİ projesinin ilk etabı olan 679 konutluk projenin ihalesinin 28 Eylül'de gerçekleşeceğini vurguladı. Sürekli, "600 dönümlük gayet güzel bir alan havası ile manzarası ile yaşanılacak bir bölge. Proje etap şeklinde yapılacak ve en kısa sürede tamamlanacak.  Belediye başkanımızın yaptığı çalışmalarla Kemalpaşa baştan başa yeniden inşa edilecek. Kemalpaşa'ya ve Kemalpaşalılara hayırlı-uğurlu olsun diyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Emlak sektörünün ezber bozan markası Evtiko, ev almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalara ışık tuttu.

Manisa İnşaat Mühendisleri Odasına da üye olan Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 2 ve 3'üncü sınıf öğrencileri, Biva'nın Bostanlı'da yapımı devam ede...

İzmir’in 12 ayrı ilçesinde 5 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirdiği 12 sıra dışı projeyle 150 bin kişiye yeni bir hayatın kapılarını açan Ege-Koop, bu kez Turgutl...

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır İzmir inşaat sektörünün 2017 yılını değerlendirerek 2018 yılında sektörü bekleyen gelişmeler hakkında görüşlerini ...

TÜİK'in Ocak–Ekim 2017 dönemini kapsayan konut satış verilerine göre Torbalı, en çok ev satılan ilçeler ve konut adedi sıralamasında 4'üncü sırada yer aldı.

BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, gayrimenkul sektörünün yatırımcılar için her dönem güvenli liman olduğunu belirterek, özellikle kuzey bölgesinin yatırımcıla...

Yazarlar