Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yaşar Holding İzmir’de ilklerin öncüsü oldu

27.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’in köklü şirketlerinden Yaşar Holding 7 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor

Kurulduğu 1927 yılından bu yana çıtayı her geçen gün artıran Yaşar Holding, bu süre içerisinde 21 şirket, 24 fabrika ve iki vakfı hayata geçirdi. İzmir’de ilklerin kurucusu olan Yaşar Topluluğu, istihdama katkısıyla da İzmir’i adeta sırtlayan kuruluşların arasında bulunuyor.

 

İzmir basınının önde gelen isimleri, geçtiğimiz hafta Yaşar Holding Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Çeşme Altın Yunus’ta buluştu. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar olmak üzere, Yönetim Kurulu Başkan vekilleri Feyhan Yaşar, İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu ile sohbet ortamı oluştu.

 

Türkiye’nin ilk boya fabrikası DYO’yu, kuran, özel sektörde ilk modern ambalajda süt fabrikası Pınar Süt’ü piyasaya sunan, bin 100 yataklı tatil köyü AltınYunus’u turizm sektörüne kazandıran Yaşar Topluluğu, ülke ekonomisine değer katan dinamik kuruluşların başında geliyor.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, her yıl yüzde 10-15 arası büyümeyi gerçekleştirdiklerini, “bölgesel güç” olmayı, çalışanlarıyla birlikte karlılığı ve verimliliği artırmayı hedeflediklerini belirtti. Yaşar, son 5 yılda 800 milyon liralık yatırım yaptıklarını, bunların en büyüğünün ise Şanlıurfa’daki Pınar Süt Fabrikası olduğunu ifade etti. Bugün 50’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını ifade eden Selim Yaşar, geçen yıl 140 milyon dolarlık yurtdışı gelir sağladıklarını belirtti. Selim Yaşar, “200 bin satış noktasında bulunan marka ve ürünlerimiz, bin 500 bayimiz ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdürüyoruz. Gıda, içecek ve boya başta olmak üzere turizm, temizlik kağıdı, dış ticaret ve enerji gibi sektörlerde varlığını sürdüren, sektörlerinin kurucusu ve öncüsü olan şirketlerimizle büyümeye devam ederken, köklerimizden aldığımız güçle tüm paydaşlarımıza daha iyi bir yaşam sunmak için çalışıyoruz.  Yaşar Holding, 2016 yılında konsolide net satış tutarının yüzde 93’ünü ana faaliyet alanlarını oluşturan gıda ve içecek ile boya iş kollarından elde etti. Yaşar Topluluğu konsolide brüt cirosu 4,5 milyar lira olarak gerçekleşti” dedi.

 

Yaşar Holding, İzmir’de sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her yıl spora ve sanatı desteklemeye devam ediyor. Çok sayıda kazıya sponsor olan kurum, bu topraklarda yaşayan medeniyetlerin gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Radyatör, havlupan, endüstriyel ısıtma sistemleri ve iklimlendirme sistemleri üreticisi Zehnder Group’un Türkiye yatırımı faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

Marsh & McLennan Şirketler Grubu, İngiliz rakibi Jardine Lloyd Thompson’ı (JLT) 5,6 milyar dolar karşılığında satın alma anlaşması imzaladı. Satın alma işleminin 2019'...

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) en başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri’nde İnci Holding, ‘Çevik Dönüşüm Projesi’yle Bronz Baykuş öd...

THY(Türk Hava Yolları)'de kargo ücretlerine yüklü miktarda zam yapıldı.

Alman devi Siemens, mevcut ekonomik durumdan ötürü Türkiye'deki çalışanların maaşlarına yüzde 10 zam yaptı.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu bölgeye bağlı Uludağ ve Yeşil Rotary Kulüpleri ev sahipliğinde bu yılın ilk Halkla İlişkiler seminerini Bursa'da düzenledi....

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Senem Kılıç, KalDer'in sürdürülebilir kalite anlayışını yaygınlaştırmak için çalışmalara hız kesmeden devam et...

Yazarlar
Website Security Test