Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Technogym Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

28.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Arkas Holding, İtalyan Technogym The Wellness Company’nin Türkiye, KKTC ve Türkmenistan’daki tek distribütörü olan AVV A.Ş. ile ortaklığa imza attı.

#LetsMoveForABetterWorld” sloganıyla wellness kavramını tüm dünyaya yaymayı hedefleyen, 1996 yılından bu yana Olimpiyatların resmi tedarikçisi olan Technogym’in 11 yıldır Türkiye distribütörlüğünü AVV A.Ş  yürütüyordu. Technogym’in dünya çapındaki distribütörleri arasında  üst sıralarda yer alan AVV AŞ, Arkas ortaklığı ile gücüne güç katacak.

30 yılı aşkın bir süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamayı hedefleyen Technogym, dünyada 100’ün üzerinde ülkede bulunan yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor. Şirketin kurucusu ve başkanı Nerio Alessandri, 1983 yılında, 22 yaşındayken Cesena’daki garajında ilk fitness ekipmanını tasarladı. 2012 yılında ise yeni genel merkezi ve dünyanın ilk wellness kampüsü olan 110 bin metrekare yeşil alan içinde kurulan 65.000m2 büyüklüğündeki “Technogym Village”ı açtı. Tüm dünyada 200 bin ev ve 65 bin wellness merkezinde hergün 35 milyon kişi tarafından kullanılan Technogym ekipmanları, insanların fiziksel aktivite sayesinde daha iyi yaşamalarına destek olmayı amaçlıyor. Yarısı Cesena merkezde bulunan 2.000’den fazla çalışanı ve Avrupa, A.B.D., Asya, Orta Doğu, Avustralya ve Güney Amerika’daki 14 şubesiyle üretiminin yüzde 90’ını 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden Technogym, bugüne dek dünyanın dört bir yanında 65.000’den fazla Wellness tesisi ve 200.000’ün üzerinde evi spor ekipmanlarıyla donattı. Son 6 yıldır Olimpiyat oyunlarının(Sidney 2000, Atina 2004, Torino 2006, Pekin 2008, Londra 2012, Rio 2016)  resmi tedarikçisi oldu.

28 Şubat’ta İstanbul Soho Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Technogym Global Başkan Yardımcısı Vittorio Quagliotti “Technogym, 30 yıldan uzun süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif bir ruh haline dayanan “Wellness” konseptine teşvik ediyor. Wellness, kökleri Türkçeye ‘sağlıklı zihin sağlıklı vücutta bulunur’ şeklinde tercüme edilen eski Roma deyişi ‘mens sana in corpore sano’ya dayanan ve iş yaşamını sosyal sorumlulukla harmanlayan tipik bir İtalyan yaşam tarzı.Technogym bugün yüzün üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor.  Türkiye pazarı otel, residence, fitness salonları, spor kulüpleri, kurumsal firmalar gibi hitap ettiğimiz tüm segmentlerde, gelecek için büyük fırsatlar vaad ediyor.”dedi.

AVV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia, “İnsanoğlu hareket etmek için yaratılmış. İnsan vücudu, günde 30 km yürüyebilecek yapıya sahip; aynı atalarımızın yaptığı gibi. Teknolojik gelişmeler, bizi fiziksel aktiviteden yoksun canlılar haline getirdi. Günümüzde insanlar günde 1 km’den az yürüyor. Dünya Sağlık Örgütü kırmızı alarma geçti: dünyada 2 milyara yakın fazla kilolu insan var ve erken doğumların neredeyse yüzde 60’ının sebebi kronik rahatsızlıklar. Ama bu gidişatı tersine çevirmek mümkün. Technogym'in distribütörlüğünü aldığımda, konusunda dünya lideri bir firmanın temsilcisi olma avantajıyla satış odaklı bir yaklaşımla şirketimi yapılandırmaya başladım ve bunun üzerine yoğunlaştım. Ancak, yıllar içerisinde Technogym’i daha fazla tanıdıkça fitness, wellness, spor, sağlık ve diğer tüm hitap ettiğimiz segmentlerde Technogym’in bir ekipman tedarikçisinden çok daha fazlası olduğunu gördüm.  Ekipmanlarla dizayn, tasarım ve teknolojiyi buluşturmanın yanında  sektöre son 10 yılda en fazla yeniliği kazandıran firma olduğu da bir gerçek. 

İnsanların tekrar hareket etmeyi sevmeleri için ve bu vesileyle de daha sağlıklı bir toplum olma konusunda gösterilen bir çaba var. Üstelik bunu  global sosyal bir sorumluluk projesine çevirecek kadar da güçlü bir marka kimliğine sahip. Bunun için de mottosu çok açık ve net: “Let's Move for a Better World-Daha iyi bir dünya için hareket edelim” İnsanları hedeflerine ulaşmaları konusunda doğru yönlendirdikçe, onlar mutlu oluyorlar. Mutlu oldukça hareket ediyorlar, daha da mutlu oluyorlar dolayısyla daha çok hareket ediyorlar ve bu böyle yayılıyor. Biz de Technogym’in distribütörü olarak bu projenin bir parçası olmaktan çok mutluyuz. AVV A.Ş. olarak 11 yıldır Technogym’in distribütörlüğünü yapıyoruz, bugün  Türkiyede 15 binden fazla Technogym ekipmanının kullanılmasını sağladık ve dünya çapındaki distribütörler arasında üst sıralarda yer alıyoruz. 11. yılın sonunda da Arkas Holding ile yaptığımız ortaklığın gücümüze güç katacağına, birlikte Technogym markasını daha yukarıya taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas, “Vittorio Bey ile lojsitikte 25 senedir birlikte iş yaparız. Aynı zamanda Technogym’in 10 yıldır müşterisiyim. Biliyorsunuz aile olarak iki ana sosyal sorumluluk alanını seçtik. Birincisi sanat diğeri de spor. Arkas Spor’u 2001 yılında kurduk. Voleybol, yelken, yüzme ve dağcılık branşları var. Bir spor kompleksiyiz ve bu okul haline geldi. Kurulumundan bu yana 8 bin tane çocuğun eğitimini üstlendik ve bunu çoğaltmaya çalışıyoruz. Bunun sürdürülebilir bir spor kulübü haline gelmesini istiyorum. Çocukların spor yapabilmesine, değişik sporları deneyip ileriki yaşlarda da devam edebimelerini istiyorum. Yalnız biliyorsunuz bu kurumsal spor şirketleri her zaman şirketlerin iki dudağının arasında. Dolayısıyla babam yaptı, ben yaptım benim bizden sonra da devam ettirilmesi lazım. Aklımda her zaman sürdürülebilir bir spor kulübü haline getirebilmek vardı. Vittorio bana Technogym’in Türkiye’deki hedeflerini sürdürebilmek için kurumsal bir ortak aradığını söyledi. İtalya’daki merkeze gittik çok etkilendim, konsept ve felsefeleri çok hoşuma gitti. Tamamen, sporla benim yapmak istediğimi temsil eden bir şirket. Onun yatırımını Arkas Spor’a vermek, çocuklara vermek. Bunu sonsuz bir zincir gibi hayal ettim. Şöyle düşünüyorum; bir çocuğum vardı, büyüyünce ne olacak bu çocuğun hali diye düşünürken böyle bir ortaklık kurmaya karar verdik. Çok geleceği olan ve çok inandığım bir şirket. Arkas olarak, büyürken AVV’nin daha kurumsal bir iskeleti kurmasında yardımcı olacağız, çünkü büyüyeceğiz ve umarım Türkiye’nin ve çevre ülkelerin lider şirketi olmaya devam ederiz” diye konuştu.

Technogym Hakkında
Technogym, 30 yıldan uzun süredir düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve pozitif bir ruh haline dayanan Wellness konseptini teşvik etmektedir. Dilimizde karşılığı Esenlik olan Wellness’in kökleri, Türkçeye ‘sağlıklı zihin sağlıklı vücutta bulunur’ şeklinde tercüme edilen eski Roma deyişi ‘mens sana in corpore sano’ya dayanan ve iş yaşamını sosyal sorumlulukla harmanlayan tipik bir İtalyan yaşam tarzıdır.

Technogym bugün fitness ve Wellness sektörüne ürün, hizmet ve çözüm sağlayan bir dünya lideri. Yarıdan fazlası Cesena’daki şirket merkezinde bulunan 2.000’den fazla çalışanı ve Avrupa, A.B.D., Asya, Orta Doğu, Avustralya ve Güney Amerika’daki 14 şubesiyle Technogym, hali hazırda üretiminin yüzde 90’ını 100’ün üzerinde ülkeye ihraç ediyor.

Dünya çapında şampiyon sporcular, fiziksel kondisyonlarını Technogym ile sağlıyor. Uzun yıllardır Formula 1 takımları Ferrari ve McLaren ile yakın çalışmalarını sürdüren Technogym; Juventus, Milan, A.C. Milan, Ajax, Real Madrid, Paris Saint Germain ve Chelsea F.C. gibi Avrupa futbol takımlarının resmi tedarikçisi. Şirket 2000 Sidney, 2004 Atina, 2006 Torino, 2008 Pekin, 2012 Londra ve 2016 Rio olimpiyatlarında, altı kez üst üste resmi, olimpiyat ekipman tedarikçisi olarak yer aldı.

AVV A.Ş. Hakkında
AVV A.Ş. 2007 yılı başından itibaren Türkiye, KKTC ve Türkmenistan‘da Technogym The Wellness Company şirketinin genel ve tek distribütörüdür. AVV A.Ş. üst üste 3 yıl ( 2011-2012-2013 ) Techogym The Wellness Company’nin dünyada’ki en iyi performans sergileyen distribütörü ödülünü almış olup, hali hazırda dünyadaki sıralamada üstlerde yer almaktadır. Bugün Türkiye’nin önde gelen otelleri, saygın residence ve fitness salonlarında, spor kulülerinde, ayrıca kurumlarda Technogym ürünleri kullanılmaktadır.

Arkas Holding Hakkında
64 şirketi ile 7 bin 300 kişiye istihdam sağlayan Arkas, acentelik, armatörlük, limancılık ve deniz, kara, demir, havayolu taşımacılığını entegre ederek sunduğu lojistik hizmetleri gibi ana iş kollarının yanında gemilere yakıt ikmalinden otomotive, sigorta hizmetlerinden bilgi sistemlerine, inşaat sektörüne ve turizme kadar birçok farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Arkas’ın 14 tanesi Türkiye’de olmak üzere 24 ülkede, 63 ofisi bulunmaktadır.

Acentelik alanında dünyanın önde gelen armatörleri ile ortaklık ve temsilcilik ilişkisi devam ederken diğer taraftan 1996 yılında kendi gemi filosunun oluşturmaya başlayan Arkas’ın Deniz Ticaret Filosu bugün 46 gemisi ile Türkiye’nin en büyük konteyner gemi filosudur. Ayrıca dünyanın saygın denizcilik araştırma şirketlerinden Clarkson’un “Gemi Sahibi Armatörler” dünya sıralamasında 20. sıradadır.

Etiketler : arkas, technogym,

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Brand Finance tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasının 11’incisi açıklandı. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşunun araştırmasına g...

Abalıoğlu Grubu, sanayi sektörüne yönelik yapılan iki büyük araştırmada Türkiye’nin en önemli şirketleri arasına adını yazdırmayı başardı. İstanbul Sanayi Odası’nın (İ...

Aruba Networks'un yaptığı yeni bir araştırmaya göre dijital iş yerlerinde çalışanlar daha mutlu ve daha motive.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan 2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Esen Plastik 354’üncü sırada yer aldı.

Sun Tekstil, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin “İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2017 yılı listesinde 316.sırada yerini aldı.

İnci Holding, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde yine üç iştirakiyle yer aldı. Akü devi İnci GS Yuasa son 5 ...

Kılıç Deniz Ürünleri, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı Türkiye’nin “İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2017 yılı listesinde 158. sırada yer aldı.

Yazarlar
Website Security Test