Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bornova Belediyesi Hayvanları Seviyor

5.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hemen hemen tüm İzmir Büyükşehir İlçe Belediyeleri gibi Bornova Belediyesi de can dostlarımızı candan bir şekilde düşünüp kolluyor.

İşte Bornova Belediyesi'nin can dostlarımız için yaptıkları; 

Rehabilitasyon merkezi ve klinik hizmetleri

Büyükpark içindeki Bornova Belediyesi’ne ait klinikte hayvanseverler tarafından getirilen kedilerin kısırlaştırma işlemi gerçekleştiriliyor. Vatandaşların sokak hayvanları ve sahipli hayvanlarla ilgili şikayetleri de yerine gidilerek değerlendiriliyor. Bornova Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik olarak verdiği hizmetlerin kalitesini artırmak için Pınarbaşı’nda Kedi Köpek Rehabilitasyon Merkezi’ni de hayata geçirdi. Merkez, sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda tedavi edilmesi ve normale dönmeleri için kullanılıyor. Merkez’e gün içerisinde Belediye ekiplerince getirilen sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemleri de yapılıyor.

Hayvan ambulansı

Bornova Belediyesi hayvan ambulansı, yaralı ya da acil tedaviye ihtiyaç duyan sokak hayvanları için çalışıyor. Hayvan ambulansı mesai saatleri içerisinde ortalama 10 sokak hayvanını bulundukları yerden alıp Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne getirerek tedavilerini yapıyor.

İlkokul öğrencilerine “Hayvan Sevgisi” eğitimleri

Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, ilçedeki ilkokullarda ‘Doğa ve Hayvan Sevgisi’ eğitimleri de veriyor. Belediyemizin uzman veteriner hekimleri tarafından verilen eğitimlerde, evde hayvan beslemenin getirdiği yükümlülüklerden, ısırmalarda yapılacaklara, sokak hayvanlarına yapılabilecek yardımlara kadar pek çok konuda bilgi veriliyor. Ayrıca ilçe sınırları içindeki okullara İnsan, Çevre ve Veteriner Halk Sağlığı konularında bilgilendirmek amacıyla eğitimler veriliyor.

Susuz kalmasınlar diye

Sokak hayvanlarına yapılan bakım ve tedavi hizmetlerinin yanısıra özellikle yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmaması için ‘beslenme odakları’ da Bornova’daki tüm parklarda önemli bir işlev görüyor.

Sokak hayvanlarına özel yuva

Özellikle kış aylarında yiyecek, içecek ve su sıkıntısını yoğun olarak yaşayan sokak hayvanlarına sıcak yuvalar hazırlandı. Hazırlanan kulübeler Bornova’nın mahallelerine ve köylerine yerleştirildi.

Kedi Evleri

Demir bir profil içinde koruma altına alınan kediler iç kısmında mama ve su kapları da konulan evlerde hem soğuklardan korunuyor hem de beslenme ihtiyaçları karşılanıyor. Kedi evlerinin düzenli bakımları ve temizlikleri de Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

Mutlu Kuş Evleri

Down sendromlu çocuklar kalplerindeki sevgiyi kuşlara sığınacakları sıcak yuvalar yaparak gösterdi. Bornova Belediyesi, Ulusal Down Sendromlular Derneği ve Yeni Yüksektepe Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen “Mutlu Kuş Evleri Projesi”yle Bornova’da kuşların sığınacakları rengarenk yuvaları oldu.

Büyükpark Kedi Kliniği

Büyükpark Kedi Kliniği’ni yenileme çalışmaları da başlatıldı.

https://www.bornova.bel.tr/can-dostlarimiz/

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Buca Belediyesi, yaz aylarında özellikle hafta sonları büyük ilgi gören Buca Gölet Tesisleri’nin mangal alanını modern ve çağdaş ünitelerle baştan aşağı yeniledi.

Son iki yılın Türkiye Şampiyonu Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, bu yıl Artvin’de düzenlenen finallerden ikinci olarak döndü.

Raylı sistem yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sayıları giderek artan metro vagonlarının park ihtiyacını, Halkapınar’da yapımını sürdürdüğü iki kat...

Konak Belediyesi ilçenin farklı noktalarındaki spor merkezlerinde verdiği ücretsiz aerobik, step ve plates kurslarını havaların ısınmasıyla birlikte açık havaya taşıdı.

Bornova Belediyesi’nin sekiz branşta verdiği spor kurslarından yılın ilk altı ayında 8.965 kişi yararlandı.

Raylı sistem yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sayıları giderek artan metro vagonlarının park ihtiyacını, Halkapınar’da yapımını sürdürdüğü 2 katlı...

İzmir Belediyesi'nin kuruluşunun 150. yılı kapsamında kent kültürünü ve tarihini konu alan söyleşilere evsahipliği yapan Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, bu kez ...

Yazarlar
Website Security Test