İZİKAD'dan iş kadınlarına ikna psikolojisi eğitimi

4.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyesi iş kadınlarına "temel iletişim becerileri ve ikna psikolojisi eğitimi" verildi. İZİKAD Başkanı Huriye Serter, insanları ikna etmenin, iş yaşamındaki en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi.

İZİKAD'ın her ay farklı konuların işlendiği eğitim seminerlerinin Kasım ayı konuğu, kişisel gelişim ve iletişim uzmanı Görkem Başaran oldu. İZİKAD Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Başaran, iş kadınlarına temel iletişim becerileri ve ikna psikolojisi konusunda eğitim verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan İzmir Gönüllü Takımı’nda da iletişim uzmanı olarak çalışan Görkem Başaran, pozitif iletişim, ikna süreçleri, gizli ikna teknikleri gibi iletişim yöntemlerine ilişkin bilgileri paylaştı. İş yaşamında ve sosyal yaşamda ikna etmenin önemine değinen Başaran, bilinen en güçlü tekniklerden biri olan ve doğru kullanıldığında iknada ve iletişimde birçok kapıyı açan “ruh hali eşleştirmesi"ni örneklerle anlattı.

Etkileşimli seminerde, katılımcıların sorularını yanıtlayan Görkem Başaran, karşımızdakini ikna ederken yaptığımız yanlışları, beden dilinin etkilerini, ikna etmek için diyaloğu nasıl başlatacağımıza ilişkin ip uçları verdi. Başaran, "Gülümseme", "yapışkan gözler", "nasıl başarılı gözükülür?", "söze nasıl başlanır?", "hiç tanımadığımız insanlarla ilk iletişim nasıl kurulur?", "iletişimde güven verme", "iletişimde ustalaşmanın yolları"nı dinleyicilerle paylaştı.

İZİKAD Başkanı Huriye Serter, insanları ikna etmenin, iş yaşamındaki en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi. Serter, "İnsanın fikri, projesi, önerisi ne kadar değerli olursa olsun, eğer insanları ikna etmeyi başaramazsa sahip olduğu bütün kaynaklar önemsizleşir. Doğru zamanda kullanılan doğru sözcükler, zihinleri ve yaşamları değiştirebilir” dedi.

Seminerin sonunda Görkem Başaran, yeni yayımlanan “Önce kendini ikna et” adlı kitabını İzmirli iş kadınları için imzaladı. İZİKAD Başkanı Serter, Başaran’a verdiği eğitim için teşekkür ederek günün anısına bir plaket verdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) 15. yılını gazeteci Elif Ergu’nun kaleme aldığı “İlham Veren Kadınlar” kitabı ve bir belgeselle kutluyor. Kitaptan elde ed...

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 83. yılı nedeniyle bir açıklama yapan Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönet...

TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerine mentörlük desteği sağlıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İşletme Fakültesi'nde "İş Yaşamında Kadın" dersine konuk olan İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter, öğrencilere hay...

Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, kadınların toplumda hak ettikleri yere gelmesinin çeşitli ...