Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZİKAD'dan iş kadınlarına ikna psikolojisi eğitimi

4.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyesi iş kadınlarına "temel iletişim becerileri ve ikna psikolojisi eğitimi" verildi. İZİKAD Başkanı Huriye Serter, insanları ikna etmenin, iş yaşamındaki en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi.

İZİKAD'ın her ay farklı konuların işlendiği eğitim seminerlerinin Kasım ayı konuğu, kişisel gelişim ve iletişim uzmanı Görkem Başaran oldu. İZİKAD Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Başaran, iş kadınlarına temel iletişim becerileri ve ikna psikolojisi konusunda eğitim verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan İzmir Gönüllü Takımı’nda da iletişim uzmanı olarak çalışan Görkem Başaran, pozitif iletişim, ikna süreçleri, gizli ikna teknikleri gibi iletişim yöntemlerine ilişkin bilgileri paylaştı. İş yaşamında ve sosyal yaşamda ikna etmenin önemine değinen Başaran, bilinen en güçlü tekniklerden biri olan ve doğru kullanıldığında iknada ve iletişimde birçok kapıyı açan “ruh hali eşleştirmesi"ni örneklerle anlattı.

Etkileşimli seminerde, katılımcıların sorularını yanıtlayan Görkem Başaran, karşımızdakini ikna ederken yaptığımız yanlışları, beden dilinin etkilerini, ikna etmek için diyaloğu nasıl başlatacağımıza ilişkin ip uçları verdi. Başaran, "Gülümseme", "yapışkan gözler", "nasıl başarılı gözükülür?", "söze nasıl başlanır?", "hiç tanımadığımız insanlarla ilk iletişim nasıl kurulur?", "iletişimde güven verme", "iletişimde ustalaşmanın yolları"nı dinleyicilerle paylaştı.

İZİKAD Başkanı Huriye Serter, insanları ikna etmenin, iş yaşamındaki en önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi. Serter, "İnsanın fikri, projesi, önerisi ne kadar değerli olursa olsun, eğer insanları ikna etmeyi başaramazsa sahip olduğu bütün kaynaklar önemsizleşir. Doğru zamanda kullanılan doğru sözcükler, zihinleri ve yaşamları değiştirebilir” dedi.

Seminerin sonunda Görkem Başaran, yeni yayımlanan “Önce kendini ikna et” adlı kitabını İzmirli iş kadınları için imzaladı. İZİKAD Başkanı Serter, Başaran’a verdiği eğitim için teşekkür ederek günün anısına bir plaket verdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 10. Kuruluş Yıl Dönümü’nü birçok davetlinin katıldığı bir kokteylle Portekiz Sinagogu’nda kutladı. Geceye ev sahipliği yapan EGİKAD Y...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig’e ziyaret gerçekleştirdi.

Doğan Holding İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Aygen Ayözger Özvardar, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından açılan "Üreten Hanımlar Pazarı" büyük ilgi gördü.

SANOFI Türkiye ve KAGİDER işbirliği ile 2011 yılından bu yana sürdürülen ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ programı kapsamında bu seneki eğitimler Trabzon’da yapılacak.

S.S Urla Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifi Genel Kurulu yapıldı. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 4 yıl önce kurulan Kadın Kooperatifi’nin Türkiye’ye örnek olacak...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) yakın şehirlerdeki iş kadınları dernekleri ile gerçekleştirmeyi planladığı dostluk ve işbirliği ziyaretlerinin ilkini Aydın’da, Ayd...

Yazarlar
Website Security Test