Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kısmi OHAL geliyor

12.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kısmi OHAL adlı yeni bir çalışma Meclis gündeminde.

19 Temmuz'da 2 yılı dolduracak olan ve sona ermesi beklenen OHAL ile ilgili yeni bir çalışma yapıldığı iletildi. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantıyla değerlendirilen OHAL için Ak Parti'den bazı kurmayların "gerekli çalışmalar yapılmadı, bir süre daha devam etsin" demesine karşın bazı Ak Partililer de "seçim mitinglerinde söz verildi, kalkması gerekir" dediği aktarılıyor. 

Sisteme 100 maddelik bir düzenleme ile 'Kısmi OHAL, kriz yönetim bölgesi ya da güvenli bölge oluşturma' adında yeni bir uygulama girmesi bekleniyor. Kısmi OHAL ile yurdun genelinde veya uzun süreli olma sorununun çözülmesi adına bölgesel ve kısa süreli olağanüstü hal ilan edilebilecek. Güvenli bölge oluşturma kapsamında, geçici sokağa çıkma yasağı, gösteri, yürüyüş ve etkinlikleri iptal edebilme, terör ve aşırılık yanlısı fikirlerin propagandasının yapıldığı mekanlara kapatma yetkisi verilebilecek. Ayrıca bu yetkilerin olası doğal afetlerde hızlı müdahale etme adına kullanılması bekleniyor. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

7-18 yaş grubu öğrencilere uygulamalı uzay teknolojileri eğitimi veren Uzay Kampı Türkiye; yeni eğitim-öğretim döneminde, Mars’ta kurulması planlanan yaşam alanını ger...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. Havalimanında devam eden TEKNOFEST'e F-16 savaş uçakları eskortluğunda geldi.

22 Eylül Cumartesi, hafta sonu Türkiye'de hava durumu.

Ayhan Sicimoğlu’nun kaleme aldığı ve elde edilecek gelirin tamamını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’na bağışlayacağı ‘Hastasıyım’ kitabı için imza günü düzenle...

Hava Kuvvetleri Komutanlığında FETÖ operasyonu. Çok fazla gözaltı var.

21 Eylül Cuma hava nasıl olacak?

Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.

Yazarlar
Website Security Test