Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bedelli askerlikte yaş ve ücret ne olacak?

2.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Merakla beklenen bedelli askerlikte yaş sınırı ve ücret ne olacak?

Gündemden düşmeyen bedelli askerlikte yaş sınırı ve ücret ne olacak? Milyonları ilgilendiren konu bedelli askerlik gündemden düşmüyor. En son Bekir Bozdağ'ın meclisin açılış tarihini işaret etmesiyle birlikte artık yasanın kesin çıkacağını söyleyebiliriz. Peki bedelli askerlikte yaş sınırı ve ücret ne olacak? İddialar yaş sınırının 26 ve alınacak ücretin de 20 bin olacağı yönünde. Yaş kriterini karşılayan ve ücreti ödeyen her vatandaş askerlik görevinden muaf tutulacak. Bedelli askerlikten elde edilecek gelir ise savunma bütçesine eklenecek. 24 Haziran seçimlerinden sonra konuşulacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu bedelli askerlik konusunda Sayın Başbakan açıklama yaptı. Nasip olursa 24 Haziran'dan sonra hemen bu işe girmek olmaz, hassas olmalıyız. Askerle çalışmamız gerek. Bir yandan Afrin var Sincar var, Kandil var. Ortak aklı oluşturur hayırlısıyla adımı atarız." demişti. 

Geçmişten günümüze çıkarılan bedelli askerlik yasaları şöyle; İlk yasa 1987'de, ikinci olarak 1992'de, sonrasında 1999'da Marmara depremi sonrası üçüncü yasa çıkarıldı. Son olarak 2014'te bedelli askerlik yasası çıkarıldı ve 27 yaşını doldurmuş olanlar 18 bin TL karşılığında askerlik görevinden muaf tutuldu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türk Hava Kuvvetleri artık kadın pilot yetiştirmeyecek iddiası ortaya atıldı.

Konya Karapınar'da oluşan obrukların sayısı ve boyutu arttı. Halk tedirgin.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin fikir, proje ve önerilerini almak için oluşturulan ‘Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir’ platformunu tanıttı.

Borsa İstanbul, borsada teknik bir sorun nedeniyle veri dağıtımı geçici olarak durdu.

Yeni Ekonomi Programı ile birlikte "esnek çalışma" kapsamında memurlar haftalık çalışmaları gereken 40 saatlik mesaiyi kendi programlarına göre bölecekler.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "24 Kasım Öğretmenler Günü'nden itibaren biz bir hediye vermek istiyoruz. 24 Kasım’dan itibaren artık öğretmenlerimiz Türkiy...

26 Eylül Çarşamba tüm yurtta hava nasıl olacak?

Yazarlar
Website Security Test