Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mehmet Tezkan’dan İGC’ye ziyaret

29.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İyi Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Tezkan, seçim çalışmalarına İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek başladı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Misket Dikmen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Tezkan sosyal demokrat kimliğine sahip olduğunu belirterek şöyle dedi.

"İyi Parti yönetimi bana milletvekilliği adaylığı teklif ederken sosyal demokrat olduğumu bilerek görüşmek istedi. Benim düşüncelerimle partiyi zenginleştireceğimi söylediler. Kimse bana sen gel bizim gibi ol demedi. İyi Parti hem sosyal demokrat kanadı, hem milliyetçi kanadı, hem de liberal kanadı kucaklayan bir parti. Ben de bu partinin bir adayı olduğum için mutluyum."

 

Seçim programının ilçe teşkilatları tarafından belirlendiğini anlatan Tezkan, "İlçelerde bütün sivil toplum örgütlerini ziyaret edeceğim. Programımızı anlatacağım. Türkiye'de siyaset çıkışmıştı. İyi Parti bu sıkışıklığın kalkması aşamasında kilit role sahip. TBMM'nin seçimler sonrasındaki yapısı bu ülkede çok şey değiştirecek. CHP ile İyi Parti'nin oluşturacağı muhalefet TBMM'ye güç katacak. Recep Tayyip Erdoğan Başkan bile olsa artık o meclise karşı istediğini yapamayacak. Ben partimin başarılı olması için geceli gündüzlü çalışacağım" diye konuştu.

 

İKTİDAR ETKİSİ VAR

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Misket Dikmen ise, daha önce kurucular kurulunun da cemiyeti ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Çok harika bir buluşma olmuştu. Onlar da tam sizin tarif ettiğiniz parti profilini çizmişlerdi" dedi.

TRT'nin hiçbir dönemde bu kadar siyasileşmediğini hatırlatan Dikmen, "Geçmiş dönemde de TRT üzerinde iktidarların etkisi görülmüştü ama bu kadar değildi. Yine de kurumsal anlamda benim de yıllarca çalıştığım kuruma bu kadar yüklenilmesi bizi yaralıyor" diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tatmetal Çelik A.Ş.’de çalışan işçiler Türk Metal Sendikası tarafından alınan karar doğrultusunda bu gün sabah itibari ...

ABD, 2 adet F-35 savaş uçağını yarın Teksas’da yapılacak törenle Türkiye'ye teslim etmeye hazırlanıyor.

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Yalçın, son yavru köpek hadisesinin hayvanlara eziyet meselesini bir kez daha gündeme taşıdığın...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2019 yılında eğitim kalitesinin artırılması adına yapılacak reformlardan bahsetti.

Çocuklarımızın yaz tatilini daha verimli geçirebilmesi için 4 etkinlik kitap önerisi ile karşınızdayız.

Rap şarkıcısı Ezhel serbest bırakıldı.

Giresun’daki Alucra İlkokulu’nun ilk öğrencilerinden olan 96 yaşındaki Kezban Nine, bundan 86 yıl önce Atatürk’e okumak için bir şiir ezberlemişti. İşte o şiir Ata’sı...

Yazarlar
Website Security Test