Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ATB Et Borsası’na Kerkük çıkarması

21.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kerkük Valisi Rakan Cuburi ve Kerkük Vilayet Meclisi üyeleri ile bürokratlardan oluşan bir heyet Ankara Ticaret Borsası (ATB) Et Borsası’nı ziyaret ederek, tesislerin çalışması hakkında bilgi aldılar. ATB Genel sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu’nun verdiği bilgileri büyük bir dikkatle takip eden Kerkük Valisi Rakan Cuburi başkanlığındaki heyet, tesislerin işleyişinden etkilendiklerini belirttiler.

ATB Genel Sekreteri Eyüp Ş. Ömeroğlu, heyet üyelerine verdiği bilgilerde ATB Et Borsası’nın, AB Standartlarında olduğuna dikkat çekerek, “Tüm amacımız, Ankaralılara sağlıklı ve hijyen şartlarını yerine getiren et yedirmektir” dedi.

ATB Et Borsası tesislerinin sektörde kayıt dışılığı önlediğine de dikkat çeken Ömeroğlu, “Bu tesislere sağlıksız, hijyen şartlarına uymayan ve kayıt dışı tek gram et giremez” şeklinde konuştu. Ömeroğlu, ATB’nin İslam İşbirliği Üyesi Ülkelerle oluşturulmakta olan, Ticaret  Borsaları  Müşterek web sayfasıyla, tüm İslam ülkeleri arasındaki ticaretin merkezi olacağını da belirtti.

Ziyaretten memnun ayrılan  Kerkük Valisi Rakan Cuburi ve beraberindeki heyet üyeleri, ATB Et Borsası tesislerinin gerek yapısı, gerekse işleyişi açısından önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğine inandıklarını  belirterek, gördüklerinden etkilendiklerini söylediler.

(Aysel KANBER)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Şırnak' ta yürütülen operasyonda tuzaklanmış EYP' nin patlaması sonucu 1 asker şehit oldu. Jan. Üst Çvş. Sadık Akın'ın İzmir'de yaşayan ailesine acı haber ulaştı

Erken seçimin 24 Haziran'da yapılacağının açıklanmasının ardından, Haziran ayına tatil planı yapan çok sayıda vatandaş turizm firmalarını aramaya başladı.

Hitay Holding firmalarından, Türkiye’nin en büyük izinli veri tabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından gerçekleştirilen “Çalışan Anne Babaların Ço...

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu'nun Bursa'daki baba ocağına şehadet haberi verildi.

Erken seçim kararının alınmasıyla birlikte siyasi partilere şimdi seçimler için Hazine yardımı verilecek. Genel seçimlerde iki kat seçim parası veriliyor. Ocak başında...

Meteroloji'den gelen haberlere göre Türkiye, serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Sıcaklık 6-12 derece azalacak.

Yazarlar
Website Security Test