Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Şehitlerin isimleri İzmir’de yaşayacak

9.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Şehit Burhan Aktürk, Şehit Bersan Doğantekin, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz, Şehit Eren Bülbül, Şehit Serhat Sığnak, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Hakan Aydoğmuş , Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın isimleri İzmir’ de okullarda yaşatılacak.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü almış olduğu kararla İzmir’in farklı ilçelerinde yer alan okullara şehitlerin isimlerini verdi.

Yedi şehit, yedi okul

Hakkari İl Jandarma Alay Komutanlığında vatani görevini yaparken, Hakkâri Kavaklı karakolunun basılması sonucu şehit olan 10 askerimizden biri olan terör şehidi Jandarma Komando Onbaşı Bersan Doğantekin ile   Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yolu kesilip aracı yakılan Şehit  Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın isimleri  İzmir’ de ki okullarda yaşatılacak.

Tire ‘de Şehit Burhan Aktürk Ortaokulu, Bayraklı  ilçesinde Şehit Bersan Doğantekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çeşme ilçesinde Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlkokulu, Bayraklı’ da Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gaziemir de Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolulu Lisesi, Menemen’de Şehit Uzman Çavuş  Mustafa Hakan Aydoğmuş İlkokulu , Karşıyaka’da Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anaokulu olarak verildi.

İzmir milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ile şehitlerin  isimleri  okullarda sonsuza dek yaşatılacak.

On beş yaşında ölümsüz oldu..

11 Ağustos 2017  Maçka’da 2002 doğumlu 15 yaşındaki Eren Bülbül, PKK’lı teröristleri erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdi. Yer gösterme esnasında ağıla pusu kuran teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu.  On  beş yaşında ki şehit Eren Bülbül ‘ün ismi ise Bayraklı ilçesinde bir okula verildi. Bayraklı Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ismi yaşatılacak.

Ülke gündemini yakından takip eden  ve şehitlerine büyük bir hassasiyetle  sahip çıkan bu konularda  örnek çalışmalar sergileyen İzmir il Milli eğitim Müdürlüğü  şehitlerin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılması istedi. Çeşme ilçesinde, yeni eğitim öğretim vermeye başlayan bir  okula Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ismi verilirken Bayraklı ilçesinde yer alan bir başka  okula da Şehit Bersan Doğantekin adı verildi.

Tire den Karşıyakaya  kadar bir çok farklı ilçede şehitlerin isimlerini yaşatma kararı alan izmir  İl Milli Eğitim Müdürlüğü  şehitlere şükran ve minnetle sahip çıkıyor.

Bayraklı Şehit Bersan Doğantekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde yer alan  yirmi yedi derslikte toplam üç yüz yedi öğrenci eğitim alırken, Çeşme’ de yer alan  Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlkokulunda  ise 12 derslik mevcut olup toplam da üç yüz öğrenci okulda  eğitim alacak.

Yapılan çalışma ile ilgili olarak İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; "Milli ve manevi değerlerimizin önemine sahip çıkmanın farkındayız. Ülkemiz vatansever gençlerimizin fedakârlıkları ile özgür kalmaya devam ediyor. Bu topraklarda  vatan sevdalısı   bir çok gazi ve şehit kahramanların destanı okunur. Biz eğitimciler olarak; eğitim cephesinde savaşırken gerçek cephede savaşan atalarımıza ve vatan toprağını koruyan Mehmetçiğimize sahip çıkmak  asli görevimizdir. Bu hususta şehitlerimizin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılması için her türlü çalışmayı yapmayı görev kabul ediyoruz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

1990'ların sonunda yaratılan emoji, özellikle son yıllarda artan akıllı telefon kullanımı ile birlikte küresel bir fenomene dönüştü emojilerin dünya genelinde kutlandı...

Malatya’da pitbull cinsi bir köpek girdiği kahvehanede 2 kişiyi ısırarak yaraladı. Saldırgan köpek bir araç tarafından kıstırıldıktan sonra yakalanabildi.

Antalya’da dün 'kobra' cinsi yılanın ısırdığı sihirbazlık gösterileriyle tanınan İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri, tedavi için Mısır’a gönderiliyor.

Google Müzeyyen Senar'ın 100. yaş gününe özel Doodle.

Dünyada sadece Mısır ve Fransa'da bulunan panzehirin getirtilmesi için girişimler sürüyor

Otopsi raporunda cinayet ve tecavüz izlerine rastlanıldığı Şule Çet için kadın örgütleri eylem hazırlığı içinde.

Jandarma'dan duygusal 15 Temmuz klibi.

Yazarlar
Website Security Test