Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Konsoloslar Mövenpick'te toplandı

9.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Z. Sibel Algan'ın konuk olarak katıldığı 2017 Ekim Ayı, öğle yemekli Konsolosluk Erkanı Toplantısı, İzmir Mövenpick Hotel'de yapıldı. Toplantı, Konsolosluk Erkanı Başkanı Ömer Kaplan ev sahipliğinde, Konsolosluk Erkanı Duayeni Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan, Almanya İzmir Başkonsolosu Rainer Lassing, Çin İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian ve İzmir'de görev yapan fahri konsoloslar hazır bulundu. Yeni dönemin ikinci yarı ilk Erkan Toplantısı, Ömer Kaplan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında, İzmir'e yeni atanan Büyükelçi'ye, Konsolosluk Erkanı Yeni Dönem Duayeni'ne, İzmir'de göreve yeni başlayan Almanya İzmir Başkonsolosuna hoşgeldiniz diyerek, görevlerinde başarı ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Toplantıda konuşma yapan Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Z. Sibel Algan ise, İzmir'de görev yapan konsolosları tanımış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KONSOLOSLARA DESTEK SÖZÜ

İzmir'de görev almayı fırsat olarak değerlendirdiğini söyleyen Algan, konsolosların birlikte olduğu grupların diğer gruplardan daha keyifli olduğunu düşündüğünü belirtti. İki kere Fransa'da bir kere de Cenevre'de görev yaptığını ve bu grupların her zaman keyifli bulduğunu dile getiren ve eşinin de emekli diplomat olduğunu söyleyen Algan, İzmir'le aile bağı olmadığına dikkat çekerek İstanbullu olduğunu, bakanlık uygun gördüğü için İzmir'de görevlendirildiğini, İzmir'de olmaktan çok mutlu olduğunu, emekli olduktan sonra eşiyle Ankara'dan İzmir'e yerleşmeyi düşündüklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; ''Temsilcilik olarak belirli bir görev tarifimiz yok. İzmir'de pek çok konuda sizlere yardımcı olabiliriz, katkıda bulunabiliriz. Tereddüt etmeden herhangi bir konuda bize danışabilirsiniz, bana ya da arkadaşlarıma, bu konuda rahat olmanızı rica ediyorum. Uzun yıllar konsolosluklarda görev aldığım için konsoloslukların karşılaştığı sıkıntıları, nasıl çalıştıklarını, makamlarla temasların nasıl olduğu konusunda tecrübe sahibiyim. Özellikle Fransa Fahri Konsolosu Sayın Zeliha Toprak'ı ve Brezilya Fahri Konsolosu Sayın Tamer Bozoklar'ı aldıkları devlet nişanı nedeniyle kutluyorum. Bu nişanlar kolay elde edilir bir unvan değil. Bu arkadaşların o ülkelere büyük katkı sunduklarını düşünüyorum. Dolayısıyla o ülkelerle ülkemiz ilişkilere katkı sunduklarını düşünüyorum. Bunun için kendilerine teşekkür borcumuz var. Kendilerini tebrik ederek teşekkür ediyorum. Toplantıya katılan diğer fahri konsoloslara da darısı başınıza diyorum. Davet edildiğim için Başkan Ömer Kaplan'a ve Konsolosluk Erkanı Duayeni Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan'a teşekkür ederim.''

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Havalimanının ismi neden Recep Tayyip Erdoğan olmasın? dedi.

8 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir'i arama çalışmaları sürüyor. Çalışmalar drone ile görüntülendi.

Yurtta bugün hava nasıl olacak?

Milli Savunma Üniversitesi'ni tercih edenler dikkat... Sonuçlar bugün açıklanacak.

Uzun süredir gündemde olan ABD ile F-35 savaş uçağı ticaretimiz için bir iddia ortaya atıldı.

Küresel İnsani Yardım kuruluşunun 2018 yılı için hazırladığı raporda en çok yardım eden ülkenin Türkiye olduğunu belirtirken en çok yardım alan ülke de Suriye oldu.

Bugün 21 Haziran yaz gündönümü. Peki yaz gündönümü nedir?

Yazarlar
Website Security Test