Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Vatandaşlara aşure ikramı

7.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican muharrem ayı içinde yer alan aşure günü etkinlikleri kapsamında Bornova ve Çiğli'de vatandaşlarla bir araya gelerek aşure ikramında bulundu

AK Parti Bornova Kadın Kolları ve  Çiğli İlçe Başkanlığı'nın aşure etkinliğine katılarak vatandaşlara bizzat aşure dağıtan ve onlarla sohbet eden Başkan Delican; savaşın haram kılındığı dört aydan biri olan Muharrem ayının; İslam alemi ve tüm insanlık için büyük ve önemli mesajlar içerdiğine dikkat çekti.

 

 

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; her zaman; haktan, adaletten ve doğruluktan yana olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin'in ve masum insanların katledildiği  Kerbela olayının bugüne hatta yarına uzanan ibretlik bir olay olduğunu ve önemli nasihatler içerdiğini belirterek şunları söyledi; "1378 yıl önce Kerbela'da yaşananlar; sadece bir tarih değildir. Hakkın, haklının yanında olunması, kadim medeniyetimizin yaşaması ve devletimizin güçlenmesi için; vatanımızın, kültür ve  inançlarımızın zenginliği içinde birlik ve beraberliğin nimet olduğunu görebilmemiz için  vesiledir.  Temennimiz odur ki; yeni Kerbelâ’lar yaşanmadığı gibi; insanlık onurunu ayaklar altına alan kalbi kerbelaların sonu gelsin; Hüseyin'ler katledilmesin; anneler gözü yaşlı, çocuklar yetim kalmasın.  Yeryüzünde ve vatanımızda; savaşın değil, barışın; ayrışma ve kutuplaşmaların değil, birlik ve dirliğin hakimiyeti hasıl olsun. Nasıl ki, aşure; acısı, tatlısı ve ekşisiyle ortak bir tat oluşturuyorsa bizler de bu toprakları kendimize vatan yapanlar olarak; tüm farklılıklarımıza karşın ayna bayrağın altında tek vücut olmayı, kenetlenmeyi başarabiliriz."

 

 

 

Sadece anma değil, paylaşma...

 

 

 

"Bugünler; sadece Ehl-i Beyt'in anıldığı günler değildir. Onların mücadelesini yeniden anlama ve kavrama günleridir." diyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu hadise, bir intikam ve ayrışma hadisesinden çok, tüm Müslümanların ortak acısıdır ve hak için haklıdan yana birlikte mücadele etmenin önemini işaret eder.  Aşure sofralarımız hatırlama ve paylaşma sofralarıdır. Tüm ilçelerimizde hemşerilerimizle birlikte bu sofraları paylaşmanın ve birlik beraberlik içinde muharrem ayının hikmetlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İçinde olduğumuz Muharrem ayı ve paylaştığımız aşurenin; tüm Müslüman aleminin ve insanlığın yaşadığı acı ve hüznün son bulduğu; huzur, bereket ve barış dolu güzel günlerin vesilesi olmasını dilerken; Kerbela'da işkenceye maruz kalan ve katledilen Peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki Ehl-i Beyt'i rahmetle yad ediyorum."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Oytun Şanal hayatını kaybetti.

Bugün (20 Eylül Perşembe) Aşura günü. Kerbela olaylarının sonuçlandığı gündür.

İtalya'nın Toskana bölgesinde son aylarda kurtların koyun sürülerine saldırılarının artması üzerine Sivas Kangal cinsi köpeklerin kullanılması çağrısı yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş ucuzladı.

Dev e-ticaret sitesi Amazon'dan alışveriş Türkiye için resmen başladı.

97 yıl önce bugün Atatürk'e Mareşallik ve Gazi rütbesi verilirken 19 Eylül tarihimize "Gaziler" günü olarak geçti.

Yazarlar
Website Security Test