Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Vatandaşlara aşure ikramı

7.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican muharrem ayı içinde yer alan aşure günü etkinlikleri kapsamında Bornova ve Çiğli'de vatandaşlarla bir araya gelerek aşure ikramında bulundu

AK Parti Bornova Kadın Kolları ve  Çiğli İlçe Başkanlığı'nın aşure etkinliğine katılarak vatandaşlara bizzat aşure dağıtan ve onlarla sohbet eden Başkan Delican; savaşın haram kılındığı dört aydan biri olan Muharrem ayının; İslam alemi ve tüm insanlık için büyük ve önemli mesajlar içerdiğine dikkat çekti.

 

 

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; her zaman; haktan, adaletten ve doğruluktan yana olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin'in ve masum insanların katledildiği  Kerbela olayının bugüne hatta yarına uzanan ibretlik bir olay olduğunu ve önemli nasihatler içerdiğini belirterek şunları söyledi; "1378 yıl önce Kerbela'da yaşananlar; sadece bir tarih değildir. Hakkın, haklının yanında olunması, kadim medeniyetimizin yaşaması ve devletimizin güçlenmesi için; vatanımızın, kültür ve  inançlarımızın zenginliği içinde birlik ve beraberliğin nimet olduğunu görebilmemiz için  vesiledir.  Temennimiz odur ki; yeni Kerbelâ’lar yaşanmadığı gibi; insanlık onurunu ayaklar altına alan kalbi kerbelaların sonu gelsin; Hüseyin'ler katledilmesin; anneler gözü yaşlı, çocuklar yetim kalmasın.  Yeryüzünde ve vatanımızda; savaşın değil, barışın; ayrışma ve kutuplaşmaların değil, birlik ve dirliğin hakimiyeti hasıl olsun. Nasıl ki, aşure; acısı, tatlısı ve ekşisiyle ortak bir tat oluşturuyorsa bizler de bu toprakları kendimize vatan yapanlar olarak; tüm farklılıklarımıza karşın ayna bayrağın altında tek vücut olmayı, kenetlenmeyi başarabiliriz."

 

 

 

Sadece anma değil, paylaşma...

 

 

 

"Bugünler; sadece Ehl-i Beyt'in anıldığı günler değildir. Onların mücadelesini yeniden anlama ve kavrama günleridir." diyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu hadise, bir intikam ve ayrışma hadisesinden çok, tüm Müslümanların ortak acısıdır ve hak için haklıdan yana birlikte mücadele etmenin önemini işaret eder.  Aşure sofralarımız hatırlama ve paylaşma sofralarıdır. Tüm ilçelerimizde hemşerilerimizle birlikte bu sofraları paylaşmanın ve birlik beraberlik içinde muharrem ayının hikmetlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İçinde olduğumuz Muharrem ayı ve paylaştığımız aşurenin; tüm Müslüman aleminin ve insanlığın yaşadığı acı ve hüznün son bulduğu; huzur, bereket ve barış dolu güzel günlerin vesilesi olmasını dilerken; Kerbela'da işkenceye maruz kalan ve katledilen Peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki Ehl-i Beyt'i rahmetle yad ediyorum."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Havalimanının ismi neden Recep Tayyip Erdoğan olmasın? dedi.

8 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir'i arama çalışmaları sürüyor. Çalışmalar drone ile görüntülendi.

Yurtta bugün hava nasıl olacak?

Milli Savunma Üniversitesi'ni tercih edenler dikkat... Sonuçlar bugün açıklanacak.

Uzun süredir gündemde olan ABD ile F-35 savaş uçağı ticaretimiz için bir iddia ortaya atıldı.

Küresel İnsani Yardım kuruluşunun 2018 yılı için hazırladığı raporda en çok yardım eden ülkenin Türkiye olduğunu belirtirken en çok yardım alan ülke de Suriye oldu.

Bugün 21 Haziran yaz gündönümü. Peki yaz gündönümü nedir?

Yazarlar
Website Security Test