Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Menderes’e yeni çehre

6.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Tarım; turizm ve sanayiyi aynı coğrafyada birleştiren İzmir’in yeni cazibe merkezi Menderes yepyeni bir çehreye bürünüyor. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ilçedeki dere yataklarında ıslah çalışması başlattı; Menderes’in görünümü şimdiden değişti.

Verimli toprakları; uzun kumsalları ve jeopolitik konumu ile adından her geçen gün daha sık söz ettiren İzmir Menderes adeta yeniden yaratılıyor. 17 kilometrelik dere yatağında düzenleme çalışmalarına başlayan DSİ 2. Bölge Müdürlüğü projenin 3 te birini tamamladı.

17 km dere yatağı ıslah edilecek

“Menderes Merkez ve Mahalleleri Dere Islah Çalışması 1. Kısım Yapım İşi” kapsamı bünyesindeki çalışmalarda şu ana kadar 2 km dere yatağında çalışmalar bitirildi. Ayrıca dere yataklarının üstüne 4 adette büyük köprü inşa edildi.

Hem modern hem güvenli olacak

Yüzde 30 gerçekleşme oranına ulaşılan proje 2019 yılında tamamlanacak. Yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak proje bittiği zaman Menderes’teki dere yataklarında taşkın riski ortadan kalmış olacak; hem de ilçe modern bir görünüme kavuşacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Oytun Şanal hayatını kaybetti.

Bugün (20 Eylül Perşembe) Aşura günü. Kerbela olaylarının sonuçlandığı gündür.

İtalya'nın Toskana bölgesinde son aylarda kurtların koyun sürülerine saldırılarının artması üzerine Sivas Kangal cinsi köpeklerin kullanılması çağrısı yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş ucuzladı.

Dev e-ticaret sitesi Amazon'dan alışveriş Türkiye için resmen başladı.

97 yıl önce bugün Atatürk'e Mareşallik ve Gazi rütbesi verilirken 19 Eylül tarihimize "Gaziler" günü olarak geçti.

Yazarlar
Website Security Test