Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Vatandaş Kemal

29.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Tam da sosyal medyada vatandaşların Aydın Doğan'a "özüne dön!" çağrısı yaptıkları günlerden biriydi.

Medyada kendisinin racon kestiğini söyleyen biri, "Ben Aydın Doğan'ı parmağımda oynatırım!" diyordu. Buna karşın Aydın Doğan'ın neden hiç ses çıkaramadığı konuşuluyordu. Ses çıkarmamak bir yana, mahkemeye bile veremediği soruluyordu.

Çoluk, çocuk, torun sahibi olanların sorunu ise başkaydı. Bütün bunlar çocukların televizyon önünde olduğu saatlerde konuşulduğu için "Şimdi ben bu racon kelimesini çocuklara nasıl anlatsam?" diye sözlük, kitap karıştırmaya başlamışlardı.

Tam da çocuklar, racon nedir, kimler racon keser, racon kesenlere ne deniri öğrenmişti ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu: "... Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli!" dedi.

Anne babalar, neneler dedeler şaşkınlıkla birbirinin yüzüne bakakalmışken, birden toparlanıp çocuklar soru sormasınlar diye çarçabuk onları yatağa göndermişlerdi...

Bu muhabbet artık on günlük bayram tatiline yeter, diye düşünenler yanıldılar. Bir başka büyük haberle karşılaştılar.

O gün eski alışkanlıkla, istemeden de olsa satın alınan gazetesini açanlar, "Vatandaş Kemal" portresini gördüler.

Şahsen ben ilk bakışta fotoğrafta gördüğümün Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bile anlamamıştım. Şener Şen filmlerinden alınmış bir sahne gibiydi. Çok doğal, tam da bir "vatandaş Kemal" tiplemesiydi yani... Şimdi gidin sıcak bir günün akşamında kapıları çalın, yüzlerce "vatandaş Kemal" görürsünüz açılan her kapıda!

"Vatandaş Kemal" fotoğrafını her görenin ne düşündüğünü kendisine bırakıp biz yine büyüklerimiz ne diyor ona bakalım.

"Sözde adalet yürüyüşü yapıyor birisi. Ankara'dan çıkmış İstanbul'a yürüyor… Arada sırada bir de karavanda oturuyor… Ve atletle yemek yiyor!.. Bir gazete başlık atmış "vatandaş filanca"... Bu benim vatandaşıma hakarettir... Atatürk'ün atletle yemek yerken fotoğraf çektirdiğine şahit oldun mu? Bunlar trajikomik görüntüler. Bu görüntülerle zavallı hale düşüyorlar"!

Bunları ben demiyorum. Kim diyor? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Hem de 39. Muhtarlar Toplantısında, 16 farklı ilden gelen muhtarlara söylüyor!

Bu durumda şimdi vatandaş şaşkın! Ne yapacağını bilemiyor doğrusu. Evde çizgili pijama üstü atletle otururken yemek yemeğe kalksa, aman bir gören olur mu diye endişelenip neredeyse, bütün perdeleri kapattıracak. Çalan kapıyı bile hiç açtırmayacak!.. Sıcak yaz günüdür diye kurbanı atletle kesmeye kalksa, maazallah "vatandaş Kemal" diye adı çıkacak!..

İktidar partili vatandaşların işi daha da zor.! İktidara yakın olanlar korosunun ise gözü hep reise bakar! Yattı mı yatar kalktı mı kalkar. Gün gelir, her ne kadar çok sevdiği torunu "batıyor dede!" deyip yanından kaçsa da, racon budur diye bıyık sakal bırakır. Hanım, "Bu ceket ne ayol, evdeki masa örtüsü gibi" dese de, büyük kareli ceket giyer. Eee, şimdi ne olacak?

Demek ki bundan sonra "vatandaş Kemal" gibi trajikomik olmamak, zavallı hale düşmemek için" Atatürk gibi olunacak. Bundan sonra Atatürk ne yaptıysa, o yapılacak! Yolumuz Atatürk'ün yolu olacak!

Olan eline balta, tırpan geçirip "put" diye Atatürk heykellerini kıranlara oldu! Şimdi köşe bucak saklanacak yer arıyorlardır!

ÖZET OLARAK, ÇİFTE BAYRAM KUTLUYORUZ.

KURBAN BAYRAMI GELDİ, TAM GELDİ!

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN EFENDİM!

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test