Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türk'ün Yeni Partisi!..

25.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meral Akşener, partiyi kuracak!..

Meral Akşener, iktidara talip olacak!..

Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacak!..

Bunlar tamam da, çok kişinin birbirine ve de birçok dostumun ve arkadaşımın bana sorduğu sorular ortada; “Buna müsaade edilecek” mi? OHAL’li siyaset ve de “Seçimli olağanüstü MHP kurultayını toplatmayan ve Akşener’in MHP’den ihracını seyreden ve sağlayan bugünün adalet mekanizması”, onun önüne “kıyameti koymayacak mı?..”

“FETÖ destekliyor” sözünü kimler söylüyor, kimler ima ediyor ve de “kimler” hem de “bu gerekçe ile” önünü kesmek için onu ve arkadaşlarını köşe başlarında bekliyor?..

Açınız, “iktidar yanlısı” gazeteleri, hemen hemen her gün “bu konuda bir haber, bir yazı” yok mu; hem de “iddia eden + yargılayan + mahkûm ve infaz eden” yazılar. “Aynı tablo” iktidar yanlısı TV’lerde de yok mu?..

Ya hükümet ve iktidar partisi kanadı; “bu ithamı dile getirmeyen” kaç AKP yöneticisi, kaç bakan var; var mı acaba?..

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın bu konudaki açıklaması “her şeyi ortaya koyuyor”; durumu anlatmak için sadece “o açıklama” yeter!..

Hele hele, Devlet Bahçeli’den ve onun MHP’sinden gelen insafsız ve izansız salvolar?..

Meral Akşener, cesurdur, “bunlardan korkmaz”, sonuna kadar gidecektir; ondan şüphe yok, amma…

Ya “onunla beraber yürüyecek olanlar”; işte bütün mesele burada!..

MHP’den gelen, gelecek olan “milliyetçiler ve ülkücüler” bu yürüyüşte onun yanından ayrılmayacaklardır, ama “başka yerlerden, başka yönlerden gelenler” ve “Atatürk yolunda, milliyetçi / muhafazakâr / merkezci bir Türkiye Partisi’nin çatısı altında, iktidar yürüyüşüne talip olmak için” toplananlar; onlar aynı azmi gösterebilecekler midir?..

Bu sorulara “bugünden cevap vermek” mümkün değil!..

GÖZLEM’in ön sayfasında “Meral Akşener ve partisi ile ilgili olarak hazırlanmış” haberde, Ali Naili Erdem’in ve Namık Kemal Zeybek’in söyledikleri “altları çizilerek” dikkatle okunmalı. “kurulacak partinin temelinde olması gereken taşlar”ı anlatıyorlar.

“Aynı düşüncenin yapılanmasında ve siyasi parkurunda ayrı partilerde çok önemli görevler almış ve bakanlıklar yapmış” bu iki “duayen” siyasetçinin “yol gösteren” açıklamaları, “Akşener ve arkadaşları için” önemli mesajlar veriyor. Defalarca okunmalılar; orada “Türkün Yeni Partisi için” çok önemli şifreler var!..

Bakalım, ülkede heyecanla beklenen ve Türk siyasetinde “Ergenekon olabilecek” yeni parti, hele hele “Ana muhalefet partisi liderinin tutuklanabileceği” iddia ve tartışmalarının yapıldığı ve de nerede ise kanıksandığı (Demokrasimize bakın, siz) bir süreçte, milyonların ümidini karşılayabilecek bir başlangıç yapabilecek mi, kurucuları ve programı ile beraber?..

Yaşıyoruz, bekliyoruz ve göreceğiz!..


Hayalin gücü!..

İnsanlık tarihinin gelmiş geçmiş “en önemli bilim adamı” denilen Einstein der ki; “Hayal gücü her şey demektir. Sizi bekleyen güzelliklerin bir fragmanı gibidir. Hayal gücü bilgiden bile daha önemlidir!..”

Geçen gün, gazetelerde “Başkan’ın 13 yıllık hayali” haberini okuyunca, Einstein’in bu sözü aklıma geldi!..

Aziz Kocaoğlu’nu severim. Ben 1975’den beri İzmir’de oturuyorum ve gazetecilik yapıyorum. Elbette İzmir’e “hizmet veren” ve teşekkür borçlu olduğumuz birçok belediye başkanı gördüm, tanıdım, alkışladım, eleştirdim, amma…

İki tanesinin benim beynimde de, gönlümde de yeri ayrıdır, “bir İzmirli olarak, bir gazeteci olarak, bir dostları olarak” yazıyorum işte o ikiyi; Burhan Özfatura ve Aziz Kocaoğlu!..

Özfatura’yı “başbakan”, Kocaoğlu’nu “CHP lideri” olarak hayal ettiğim geceler olmuştur, yatağımda!..

Aziz Başkan’ın 13 yıldır hayal ettiği şu imiş; “Sağlık konseptiyle planlanmış İnciraltı!..”

"2005-2006 yıllarında bu bölgedeki 1255 dönümü Türkiye'nin insan eliyle yapılmış en büyük kent ormanı haline getiren biziz. Kimse bu konudaki samimiyetimizi test etmeye kalkmasın! Asıl aymazlık, İnciraltı’nın planlanması konusunda beni engel olarak göstermeye çalışmaktır” diyor İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı!..

Ve “ifadesindeki öfkeden anlıyorum” ki, görev süresinin biteceği 15 yılın sonuna kadar “bu hayalini gerçekleştirebileceğine” inanmıyor; “Zamanım yetmez” diye düşünüyor!..

Hiçbir şey “mümkün değil” değildir, sevgili Başkan; “bir beş yıl için daha aday olursun, seçilirsin” ve de “hayalini gerçekleştirsin”; formül o kadar basit!..

Ben diyorum ki; “Einstein olsa öyle yapardı”; sen niye yapmayasın?..


Yılın örnek adamı!..

Vay canına, demek “Türkiye’de böyle adamlar da varmış!..”

Aslında ona “Yılın örnek adamı” değil, “çok uzun yılların örnek adamı” demek gerek!..

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Profesör Ömer Demir’den bahsediyorum; tanımam, etmem, bir “merhabam” bile yoktur!..

O, “İlgili personelin kasıt taşımayan dikkatsizlikleri sonucu ortaya çıkan yerleştirme hatası nedeniyle ÖSYM’nin kurum olarak tartışılmasının önüne geçmek maksadı ile” diyerek görevinden istifa etti!..

Başbakan’ından, Bakanı’na, müsteşarından, genel müdürüne, generalinden, amiraline kadar “herkese örnek olacak” bir tavır!..

Helal olsun, Hocam; bir TC vatandaşı olarak kutlarım ve alnından öperim, seni!..


Sözün Özü

Memura verilen ve adeta “miskal ile ölçülmüş” memur zamları gösterdi ki; “Türkiye’de milyar dolarlarla beslenen, mesken verilen, iş verilen, okutulan” Suriyeliler “kardeşlerimiz”, ama memurumuz, emeklimiz “üvey kardeşimiz!..”  Eeee, olacak o kadar; Osmanlı sarayı nasıl bakardı Araplara; “Kavmi Necip / Soylu, asil kavim”; ya Türklere; “İtrak -ı biidrak / İdraksiz Türkler!..”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test